Po pertraukos grįžtanti LRL: pirmą kartą suklupę „Amber“ ir sunkią pergalę išplėšę „Šiauliai“

Publikuota - 2022-01-22 Autorius - Viktoras Kesminas

Po šventinio laikotarpio grįžta Lietuvos rankinio lygos kovos. Šeštadienį turėjo vykti trejos rungtynės, tačiau dėl koronaviruso buvo atidėta „Dragūno-Viesulo“ ir „Utenos“ akistata. Likusiose kovose susitiko RK „Kauno Ąžuolas“ su Vilniaus HC „Amber“ ir Šalčininkų r. „Sokol“ su RK „Šiauliais“.

„Amberiui“ - ąžuolinis niuksas

Iki šiol be pralaimėjimų žengusi Vilniaus „Amber“ turėjo pripažinti „Kauno Ąžuolo“ pranašumą.

Visą pirmąjį kėlinį aikštelės šeimininkai pirmavo 2-5 įvarčiais (10:8, 13:10, 16:11) ir „Amber“ rankininkų arčiau neprisileido. Antrojo kėlinio pradžioje vilniečiams pavyko išlyginti rezultatą (18:18), tačiau nepavyko jo persverti ar išlaikyti. Kauniečiai greitai susikūrė 2-3 įvarčių persvarą ir iki kėlinio pabaigos arčiau „Amber“ rankininkų nebeprisileido. Paskutines minutes vilniečiai nuleido rankas ir be didesnio pasipriešinimo įvarčius pelnę „Kauno Ąžuolo“ rankininkai šventė užtikrintą pergalę rezultatu 34:26.

RK „Kauno Ąžuolą“ į laimėjimą vedė Arminas Stankūnas 12 (1 iš 7 m), Šarūnas Sakalauskas, Vilius Juozaitis ir Karolis Jankauskas – po 5.
Vilniaus HC „Amber“ gretose daugiausiai įvarčių pelnė Romas Aukštikalnis – 8 ir Pijus Gatelis – 4.

Šalčininkuose po  pergalę šventė „Šiauliai“

Naujoje Eišiškių SM salėje karšta buvo nuo pat kelinio pradžios, pradžioje pirmavę „Sokol“ kėliniui įpusėjus jau švieslentėje matė lygų rezultatą (13:13). Netrukus jau šiauliečiai perėmė iniciatyvą ir aikštelės šeimininkams teko vytis. Paskutinėmis pimojo kėlinio sekundėmis šiaulietį Aivarą Budrį grubiai stabdyti bandęs Darius Gurecki buvo diskvalifikuotas.

Antrajam kėliniui neįpusėjus rezultatas vėl buvo lygus (21:21). Iki rungtynių pabaigos iniciatyvą perimdavo tai viena, tai kita komanda, tačiau galų gale rezultatas vis tiek būdavo lygus (26:26, 30:30, 32:32). Paskutinę rungtynių minutę švieslentė rodė 35:35. Sėkmingai atakos laiką panaudoję šiauliečiai gavo paskutinį šansą mesti į vartus. Gedvino Joco įvartis buvo sėkmingas. Kontratakos „Sokol“ sėkmingai užbaigti nepavyko – Jan Girdzijevskij mestas kamuolys vartų tinklo nepasiekė. Rezultatu 36:35 pergalę išplėšė RK „Šiauliai“.

Šalčininkų r. „Sokol“ sirgalius taikliais metimais labiausiai džiugino Mantas Urvikis (1 iš 7 m), Jan Girdzijevskij ir Andrej Gaiduk – po 7.
RK „Šiauliai“ komandoje pasižymėjo Rokas Lesčinskas – 17 (4 iš 7 m) ir Justas Mielenis – 6.

Artimiausios LRL rungtynės planuojamos jau kitą šeštadienį. Tuomet RK „Kauno Ąžuolas“ susitiks su HC „Molėtais“, HC „Utena“ su Vilniaus HC „Amber“, Šalčininkų r. „Sokol“ su Panevėžio „SC-RSSG-Grifu“, o RK „Šiauliai“ su Klaipėdos „Dragūnu-Viesulu“.