Sausai serijas laimėjusios „Cascada HC-Garliava SM“ ir „Eglė“ žengė į LMRL finalą

Publikuota - 2021-05-01 Autorius - Tautvydas Kubilius

Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) šeštadienį sužaistos antrosios pusfinalių serijų rungtynės, po kurių paaiškėjo abi finalo dalyvės.

 „Eglė“ žengė į LMRL finalą – Dominyko Repečkos nuotr.

Itin įdomios kovos buvo galima laukti Kaune, kur pirmąsias serijos rungtynės išvykoje pralaimėjusios „ACME-Žalgirio“ merginos priėmė Vilniaus „Eglė“ klubą.

Kaip ir buvo galima tikėtis, jau nuo pirmųjų minučių užvirė itin lygi kova ir prabėgus lygiai pusei pirmojo kėlinio laiko rezultatas buvo visiškai lygus – 7:7. Vis tik viešnios iš Vilniaus būtent tada įjungė aukštesnę pavarą ir dar pirmajame kėlinyje susikūrė 5 įvarčių persvarą (14:9), kurią žalgirietės gerokai sumažino iki pertraukos – 12:14.

Antrąjį kėlinį geriau pradėjusi „Eglė“ greitai vėl atitrūko (17:12), tačiau tada šeimininkės laimėjo atkarpą 4:0 ir priartėjo maksimaliai – 16:17. Žalgirietės, supratusios, kad nebėra kur trauktis, netgi išsiveržė į priekį (22:21), tačiau tuomet Kauno klubas įkrito į duobę ir Vilniaus merginos tuo puikiai pasinaudojo. Likus žaisti vos daugiau nei 2 minutes „Eglė“ jau kontroliavo situaciją (26:23), o galiausiai pergalę šventė 4 įvarčių persvara – 28:24.

Nugalėtojoms Vakarė Damulevičiūtė įmetė 6 įvarčius, Rita Repečkaitė ir Beatričė Ruseckaitė pridėjo 5, Dovilė Navikaitė, Daiva Aleksandravičiūtė ir Greta Sadauskaitė – po 3.

Kauno klubui Grėta Burkaitė surinko 7 įvarčius, Neringa Gudaitytė – 6, Viltė Lubytė – 4, Evelina Stukaitė – 3.

Kitame pusfinalyje Kauno rajono „Cascada-HC Garliava SM“ ekipa ir antrosiose serijos rungtynėse įrodė savo favoritės statusą.

Namuose žaidusi Vilniaus SM „Tauro“ subyrėjo dar pirmajame rungtynių kėlinyje ir taip nė karto šį sezoną dar nesuklupusi Garliavos komanda gana greitai įgijo daugiau nei apčiuopiamą persvarą – 16:5. Dviženklę persvarą sezono lyderės nusinešė ir į pertrauką tarp kėlinių – 20:7.

Po pertraukos viešnios iš Kauno rajono jau šiek tiek atleido vadžias ir „Tauras“ netgi priartėjo iki 6 įvarčių – 19:25. Vis tik garliavietės daugiau juokauti nebuvo linkusios ir oponenčių daugiau neprisileido nė per žingsnelį. Reguliaraus sezono nugalėtojos varžoves palaužė 30:22 ir taip įsirašė antrąją pergalę bei žengė į lygos finalą.

Nugalėtojoms Kamilė Bušaitė įmetė 8 įvarčius, Karolina Sparnauskaitė surinko 7, Inesa Verbovik, Evelina Dževerakaitė, Mantė Voskresenskaja – po 3.

Vilniaus komandai Dominyka Andronik įmetė 7 įvarčius, Gabija Balevičiūtė pridėjo 5, Singirda Kulikovaitė – 3, Silvija Mackonytė, Ana Andronik ir Kamilė Stanelytė – po 2.

Didžiajame LMRL finale serijoje iki 3 pergalių susitiks „Cascada-HC Garliava SM“ ir „Eglė“ o mažajame finale iki 2 pergalių santykius aiškinsis „ACME-Žalgiris“ ir „Tauras“.