Antrojo LRL rato pradžia: be pralaimėjimų žengiantys „Amber“, antroji „Utenos“ pergalė ir mėlyna kortelė Panevėžyje

Publikuota - 2021-12-18 Autorius - Viktoras Kesminas

Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje žaidė visos: komandos Panevėžio „SC-RSSG-Grifas“ priėmė „Kauno Ąžuolą“, RK „Šiauliai“ susigrūmė su SC „Molėtais“, Šalčininkų r. „Sokol“ pasitiko HC „Uteną“, o Vilniuje HC „Amber“ susitiko su Klaipėdos „Dragūnu-Viesulu“.

Panevėžyje parodyta mėlyna kortelė

Kuklios sudėties „Kauno Ąžuolas“ turėjo nemenką iššūkį. Beveik visą rungtynių laiką minimalia persvara pirmavo tiek viena, tiek kita komanda. Antrajame kėlinyje Panevėžio „Grifui“ pavyko atsiplėši 3 įvarčiais, tačiau netrukus rezultatas vėl buvo lygus (26:26). Arši kova tęsėsi iki paskutinių rungtynių minučių. Likus kiek mažiau nei 4 minutėms iki rungtynių pabaigos panevėžietis Amandas Šarkanas už nesportišką elgesį aikštelėje prieš savo akis išvydo mėlyną kortelę. Už ją žaidėjas diskvalifikuotas vienerioms rungtynėms ir skiriama 145 eurų bauda. Po šio epizodo „Kauno Ąžuolas“ įmetė dar du įvarčius ir laimėjo rezultatu 36:34.

Panevėžio „Grifo“ komandoje įvarčiais sirgalius labiausiai džiugino Titas Janušonis – 10 (4 iš 7 m), Mindaugas Rutkauskas – 7 ir Evaldas Vėta – 5.

RK „Kauno Ąžuole“ daugiausia taiklių įvarčių į varžovų vartus paleido Vilius Juozaitis – 15, Martynas Stumbra – 6 ir Arminas Stankūnas – 5 (2 iš 7 m).

„Sokol“ antrą kartą pralaimėjo „Utenai“

HC „Utena“ šį sezoną kol kas laimėjo tik du kartus ir abu kartus įveikti Šalčininkų r. „Sokol“ rankininkai. Pirmąjį kėlinį iniciatyvą pakaitomis perėmė ir viena, ir kita komandos, vis tik kėlinio gale rezultatas buvo lygus (13:13). Antrame kėlinyje šiek tiek pirmavo „Sokol“ rankininkai, bet netrukus rezultatas vėl buvo lygus ir šis nervų karas tęsėsi iki paskutinių minučių, kuomet tris įvarčius be atsako įmetę uteniškiai išplėšė pergalę - 28:25.

Šalčininkų r. „Sokol“ gretose išsiskyrė Artūr Šibeko – 7 ir Modestas Adomėnas – 6.

HC „Utena“ komandoje daugiausia įvarčių pelnė Mantas Zabulis – 9 (1 iš 7 m) ir Mantas Meduneckis – 6.

„Šiaulių“ revanšas namuose

Antrasis komandų susitikimas prasidėjo apylyge kova, tačiau antroje kėlinio pusėje sėkmingą atkarpą sužaidę RK „Šiauliai“ išsiveržė į priekį (16:10). Molėtų rankininkams pavyko pavojingai priartėti (18:17), tačiau šiauliečiai pergalės paleisti neketino. Persvarą aikštelės šeimininkai pamažu didino, kol sirgalių akivaizdoje laimėjo rezultatu 35:27.

RK „Šiauliai“ rezultatyviausi buvo Tomas Baliutavičius – 10, Rokas Lesčinskas – 7 (1 iš 7 m) ir Rokas Zdanavičius – 6.

HC „Molėtai“ gretose daugiausiai įvarčių pelnė Mindaugas Agurkis – 10 (1 iš 7 m) ir Julius Narkevičius – 5.

 „Amber“ žengia be pralaimėjimų

Aikštelės šeimininkai nuo pirmųjų akimirkų didesnių vilčių klaipėdiečiams nesuteikė. Dar kėliniui neįpusėjus komandas jau skyrė 7 įvarčiai (10:3). Nepaisant „Dragūno-Viesulo“ pastangų, skirtumas vis didėjo (21:12, 27:14, 37:17). Rungtynių pabaigą klaipėdiečiai sužaidė kiek geriau, tačiau skirtumas buvo per didelis. Rungtynes laimėjo HC „Amber“ (41:24).

HC „Amber“ komandoje dažniausiai į vartus sėkmingai kamuolį pasiuntė Hleb Artsiuhou – 8 (2 iš 7 m) ir Romas Aukštikalnis – 7.

Klaipėdos „Dragūno-Viesulo“ gretose labiausiai pasižymėjo Justas Čėsna – 9 ir Ramojus Mažrimas – 5.

Artimiausios LRL rungtynės vyks tik po mėnesio. Sausio 22 d. RK „Kauno Ąžuolas“ priims Vilniaus HC „Amber“, Šalčininkų r. „Sokol“ susitiks su RK „Šiauliai“, o Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“ kovos su HC „Utena“.