D.Baranauskaitė – nuo suolelio galo iki mėnesio geriausios žaidėjos apdovanojimo

Publikuota - 2020-11-18 Autorius - Tautvydas Kubilius

Spalio mėnesio geriausia Lietuvos moterų lygos žaidėja buvo išrinkta 167 cm ūgio Kauno „ACME-Žalgirio“ kairiojo krašto pozicijos žaidėja Deimantė Baranauskaitė

22 metų alytiškė vienoje iš stipriausių Lietuvos komandų jau žaidžia trečią sezoną, tačiau svarbesnį vaidmenį ekipoje gavo tik šį rudenį. Puikiai savuosius šansus išnaudojusi rankininkė per pirmąsias 3 pergalingas rungtynes rinko vidutiniškai po 6,7 įvarčio ir visus sykius buvo renkama geriausia savo pozicijos turo žaidėja.
 D.Baranauskaitė išrinkta geriausia spalio mėnesio lygos žaidėja

D.Baranauskaitė dar dabar prisimena iššūkius, su kuriais teko susidurti prieš 3 metus iš Alytaus „Margirio“ persikėlus į Antano Skarbaliaus treniruojamą Kauno komandą.

„Iš pradžių buvo tikrai labai sunku. Labiausiai stigo fizinio pasirengimo ir puikiai pamenu, kaip sunkiai gaudžiau kvapą po pirmųjų treniruočių. Tikrai jautėsi, kad patekau į kur kas aukštesnį lygį.
Šansų aikštėje tuomet gaudavau minimaliai, tačiau žinojau, kad jeigu išleidžia nors 5 minutėms – privalau atidirbti. Jaunoms žaidėjoms yra suteikiama šansų, tačiau reikia juos stengtis išnaudoti maksimaliai“, – adaptaciją ekipoje prisiminė rankininkė.

Svarbesnį vaidmenį „ACME-Žalgirio“ gretose ši krašto pozicijos žaidėja gavo jau praėjusiame sezone, kai dėl traumų ekipos rotacija buvo maksimaliai susitraukusi.

„Pernai iškart netekome kelių žaidėjų, tad dairytis nebebuvo į ką ir žaidėme net ir tos, kurios daugiausiai laiko praleisdavome ant suolelio. Tuomet galbūt nejauti tokio spaudimo, gauni daugiau laisvės ir greičiau tobulėji.

Šiame sezone turime išlaikytą branduolį, kuris kol kas leidžia gerai atrodyti čempionato starte. Aš jau gaunu kur kas daugiau žaidimo laiko ir tiesiog stengiuosi išnaudoti savąsias progas puolime bei daryti tai, ko prašoma gynyboje.

Man patinka ir tai, kad šiemet lygoje yra daugiau komandų. Kai žaidi vis su tomis pačiomis varžovėmis, manau, jog sunkiau tobulėji. Dabar susiduriame su daugiau skirtingų varžovių ir bent man tai yra įdomiau“, – apie sezono pradžią teigė D.Baranauskaitė.

Naujojo sezono pradžioje be pralaimėjimų kol kas žygiuoja „ACME-Žalgirio“ ir „Cascados–HC Garliavos SM“ komandos, o Vilniaus „Eglė“ suklupusi yra tik kartą. Būtent šias komandas naudingiausia spalio mėnesio žaidėja ir įvardino kaip pagrindines konkurentes.

„Jau kelis metus šios trys komandos daugiausiai varžosi tarpusavyje. Sunku išskirti, kuri iš jų yra pavojingesnė šiai dienai. Nors mes „ant popieriaus“ galbūt ir susilpnėjome, tačiau mūsų stiprybė yra išlaikytas branduolys. Gerai jaučiame viena kitą, o ir komandą papildęs jaunimas po truputį integruojasi ir duoda vis daugiau naudos“, – kalbėjo 22 metų rankininkė.

Šį sezoną proveržį pademonstravusi žaidėja kol kas negalvoja apie išvykimą į užsienį, o vienu iš pagrindinių tikslų laiko patekimą į moterų rinktinę.

„Kol kas nesu gavusi jokių pasiūlymų ir minčių apie žaidimą užsienyje tikrai nebuvo. Aišku ateityje galbūt norėtųsi save išmėginti kažkur kitur ir pasiekti aukštesnį lygį, tačiau dabar norisi tobulėti čia ir pasiekti, ką galiu su „Žalgiriu“.

Labai norėtųsi išvysti save ir rinktinės sąraše, tačiau savęs tuo neapkraunu. Žaidžiu savo žaidimą, stengiuosi dirbti treniruotėse ir galbūt vieną dieną išsipildys ir ši svajonė.

Taip pat stengiuosi bendrauti ir su jaunomis mūsų komandos žaidėjomis. Panašioje padėtyje buvau prieš pora metų, tad gerai jas suprantu. Puikiai žinau, kaip sunku pereiti į aukštesnį lygį, tad visad stengiuosi jas padrąsinti ir įkvėpti pasitikėjimo, kad kantriai dirbdamos jos tikrai sulauks savųjų šansų“, – pokalbį baigė geriausia spalio mėnesio rankininkė.

„ACME-Žalgiris“ šeštadienį 11:30 namuose priims vieną iš pagrindinių konkurenčių Vilniaus „Eglės“ klubą.