Dramatiška čempionų pergale prasidėjo Lietuvos rankinio lygos finalas

Publikuota - 2023-05-13 Autorius - Viktoras Kesminas

Lietuvos rankinio lygoje prasidėjo lemiamos kovos dėl aukso ir bronzos medalių. Tiek didžiajame, tiek ir mažajame finale, pirmose serijos rungtynėse nugalėtoją lėmė vienintelis įvartis. Finalo serijoje iki trijų pergalių dėl čempionų vardo kovoja titulą ginanti Vilniaus „Šviesa“ ir po ketverių metų pertraukos į finalą sugrįžęs Klaipėdos „Dragūnas“. Pirmas rungtynes namuose žaidė reguliariojo sezono nugalėtojai „Dragūno“ rankininkai.

 Šeimininkai sėkmingai pradėjo rungtynes ir 8 min. pirmavo 5:1. Svečiai atsitiesė ir 21 min. išlygino rezultatą 13:13, o pirmą kėlinį laimėjo 20:18. Sostinės komanda 42 min. įgijo didžiausią persvarą 27:23, tačiau uostamiesčio ekipa sugebėjo pasivyti varžovus ir 50 min. rezultatas vėl buvo lygus 29:29. Paskutinės dešimt minučių vyko kova taškas į tašką ir nugalėtoją lėmė paskutinė ataka. Iki rungtynių pabaigos likus 2 sek. „Šviesa“ gavo teisę atlikti baudos metimą. Aidint finalinei sirenai pergalę tolimu galingu metimu nuo 9 metrų linijos išplėšė Tomas Bernatavičius.

„Šviesos“ rankininkai laimėjo rezultatu 35:34 ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0. Antrosios finalo rungtynės vyks trečiadienį Vilniuje.

Nugalėtojams po 7 įvarčius pelnė Šarūnas Ugianskis, Valdas Drabavičius ir Mantas Urvikis, pergalingą įvartį pelnęs T. Bernatavičius surinko 4 įvarčius. „Dragūno“ komandai 12 įvarčių pelnė Gytis Šmantauskas, 8 – Laurynas Simonavičius, 5 – Mykolas Lapiniauskas.

„Prieš rungtynes akcentavome, kad reiks protingai atakuoti, nes jeigu prarasime daug kamuolių ir suteiksime varžovams daug galimybių greitai mus užpulti, rungtynės mums greitai pasibaigs. Rungtynių pradžioje aikštelėje nesilaikėme susitarimų ir varžovai išsiveržė į priekį. Vėliau perėmėme iniciatyvą, tačiau antrame kėlinyje vėl sustojome ir varžovai grįžo rungtynes. Viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis, – sakė penktą kartą iš eilės LRL finale žaidžiančios „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius. – Tokių įtemptų rungtynių ir laukėme. „Dragūnas“ yra labai gerai sukomplektuota komanda, žaidžianti kovingai ir drausmingai. Aišku, varžovų komanda yra jauna ir daugeliui žaidėjų tai pirmas finalas. Nepaisant to, laukia labai įtempta finalo serija. Neįmanoma prognozuoti kaip pasibaigs ir kada pasibaigs ši serija.“

„Rungtynės buvo tikrai vertos finalo vardo. Žiūrovams turėjo patikti įdomi, atkakli ir dramatiška kova. Man pačiam, kaip jaunam treneriui, tai irgi gera patirtis. Salėje buvo neįtikėtina atmosfera, daug žiūrovų, daug triukšmo. Negalėjome net susikalbėti su šalia esančiais žaidėjais. Varžovai išplėšė pergalę išvykoje, mes stengsimės tuo pačiu atsakyti Vilniuje. Nieko dar neprarasta, nes serija tęsis iki trijų pergalių, – komentavo „Dragūną“ antrą sezoną treniruojantis Gintaras Cibulskis. – Varžovų pusėje yra patirtis. Jie turėjo daug daugiau tokių finalų ir šiuo aspektu yra dviem galvom aukščiau už mus. Ta patirtis ir pravertė rungtynių pabaigoje. Daugeliui mūsų komandos žaidėjų tai pirmos finalo rungtynės, kai kur trūko šaltų nervų, kai kur perskubėjom. Gavom pamokų. Jas išmoksime ir trečiadienį vėl stosime į kovą.“

Labai atkakli kova vyko ir rungtynėse dėl bronzos medalių tarp Alytaus „Varsos-Stronglaso“ ir Kauno „Granito-Kario“. Pirmą kėlinį daugiau pirmavo namuose žaidusi Alytaus komanda, tačiau antrame kėlinyje kauniečiai įgijo trijų įvarčių persvarą. Susitikimo pabaigoje „Varsa-Stronglasas“ sugebėjo pasivyti varžovus, o iki rungtynių pabaigos likus žaisti 29 sek. Vilius Juozaitis persvėrė rezultatą šeimininkų naudai. Paskutinė „Granito-Kario“ ataka nebuvo sėkminga.

„Varsa-Stronglasas“ išplėšė pergalę 30:29 (15:14) ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0. Antrosios mažojo finalo rungtynės vyks trečiadienį Kaune.

Pergalingą įvartį pelnęs V. Juozaitis nugalėtojams iš viso surinko 12 įvarčių. 5 įvarčius įmetė Tadas Stankevičius, 4 – Simonas Babarskas. Kauniečiams 8 įvarčius pelnė Matas Jurkevičius, 7 – Modestas Štarolis, po 4 – Andrius Montvilas ir Manvydas Lazauskas.

„Geriau blogai žaisti ir laimėti, negu gerai žaisti ir patirti pralaimėjimą. Pagaliau pavyko pasiekti pergalę, nors rungtynės nebuvo geros. Pusfinalyje patyrėme du apmaudžius pralaimėjimus „Šviesai“, tai džiaugiamės, kad šįkart sėkmė atsisuko į mus. Nežaidėme gerai, nes pusfinalis kainavo daug resursų, daug fizinių ir psichologinių jėgų. Pagrindiniai žaidėjai gavo didžiulį krūvį ir sezono pabaigoje nėra lengva atlaikyti tokį tempą. Gerai, kad rungtynių pabaigoje susiėmėme, reikalingais momentais labai gelbėjo vartininkas. Labai svarbu psichologiškai, kad kovą dėl bronzos pradėjome pergale“, – sakė „Varsos-Stronglaso“ Egidijus Petkevičius.

„Rungtynių pabaigoje pritrūko teisingų sprendimų puolime ir šalto proto. Pora pramestų metimų nuo 6 metrų linijos leido varžovams grįžti į rungtynes. Paskutinės atakos metu alytiškiai kažkokiu stebuklingu būdu pasiekė įvartį ir išplėšė pergalę. Gaila, nes pergalė jau buvo mūsų rankose. Deja, jos neišlaikėme“, – teigė „Granito-Kario“ treneris Vaidotas Grosas.