Į LRF I-osios lygos finalą žengė „Amber“ ir „Viesulas-Dragūnas“

Publikuota - 2021-05-01 Autorius - Tautvydas Kubilius

„Avia Solutions Groups“ vykstančiose LRF I-osios lygos finalinio ketverto varžybose paaiškėjo, kurios dvi ekipos kausis didžiajame finale.

„Amber“ patvirtino pusfinalio favorito statusą – organizatorių nuotr.

Pirmieji savo reikalus sutvarkė reguliaraus sezono nugalėtojai Vilniaus HC „Amber“ rankininkai, kurie 33:27 (18:9) pranoko Šalčininkų raj. „Sokol“ komandą.

Vilniečiai dar pirmajame rungtynių kėlinyje ėmė tolti nuo savo varžovų ir prabėgus 15 minučių nuo mačo pradžios „Amber“ turėjo 3 įvarčių persvarą – 7:4. Likusią atkarpą pirmajame kėlinyje vilniečiai laimėjo dar užtikrinčiau ir prieš pertrauką jautėsi gana užtikrintai – 18:9.

Vis tik šis deficitas Šalčininkų komandos neišgąsdino ir pastarieji per pusę antrojo kėlinio laiko atsilikimą sumažino iki 5 įvarčių – 18:23. Lemiamam spurtui „Sokol“ jėgų rezervo nesurado ir rungtynes vilniečiai laimėjo išlaikę solidžią persvarą – 33:27.

„Amber“ ekipai Tadas Tumosas įmetė 10 įvarčių, Matas Aukštikalnis pridėjo 4, Laurynas Pacevičius, Dainius Kliorė. Giedrius Sveklas surinko po 3. „Sokol“ klubui Andrej Gaiduk surinko 8 įvarčius, Artūras Šibeko ir Janas Girdijevskij – po 5.

Kitame pusfinalyje susitiko Klaipėdos „Viesulas-Dragūnas“ ir HC „Molėtai“.

Nors ir pačioje mačo pradžioje dažniau priekyje buvo klaipėdiečiai, tačiau įpusėjus kėliniui jų persvara siekė vos 1 įvartį – 10:9. Artėjant pirmajai rungtynių daliai prie pabaigos, „Viesulas-Dragūnas“ spurtavo ir padidino pranašumą iki 3 įvarčių (17:14), tačiau tokia persvara ramaus gyvenimo dar negarantavo.

Antrajame kėlinyje „Molėtai“ atsilikimą buvo sumažinę iki minimalaus (19:20), bet Klaipėdos komanda į tai vėl atsakė spurtu ir įpusėjus antrojo kėlinio laikui šios ekipos persvara siekė 5 įvarčius – 26:21. Į lemiamą šturmą kilti bandę molėtiškiai ir vėl priartėjo (27:29), tačiau taip susitikimo jiems perlaužti ir nepavyko, o uostamiesčio klubas šventė pergalę – 30:27.

Nugalėtojams Tomas Valentukevičius ir Ignas Savičius įmetė po 8 įvarčius, Tomas Drakšas pridėjo 6, Rokas Palskys – 5. Molėtų ekipoje nesustabdomas buvo Mindaugas Agurkis, pasižymėjęs 9 kartus, Jūris Aganauskas pelnės 6 įvarčius, Eivydas Semėnas pridėjo 4.

Sekmadienį mažajame finale 12.30 val. „Sokol“ susitiks su „Molėtų“ komanda, o 15.00 val. „Amber“ ir „Viesulas-Dragūnas“ kausis didžiajame finale.