Ištraukti 2025 m. pasaulio čempionato atrankos turnyro lemiamo etapo burtai

Publikuota - 2024-01-27 Autorius - Viktoras Kesminas

Vokietijos Kelno mieste ištraukti 2025 m. pasaulio vyrų rankinio čempionato atrankos turnyro lemiamo etapo burtai. Jie suskirstė dėl kelialapio į pasaulio čempionatą kovosiančias Europos rinktines į vienuolika porų. 

Burtai lėmė, kad Gintaro Savukyno treniruojama Lietuvos rinktinė, jeigu įveiks antrąjį atrankos etapą, lemiamose atrankos rungtynėse dėl kelialapio į pasaulio čempionatą kovos su Vengrijos rinktine.
Pirmiausia Lietuvos rankininkams teks įveikti Suomijos rinktinės barjerą. Pagal reitingą į antrą atrankos etapą patekusi Lietuvos rinktinė su suomiais pirmas rungtynes žais kovo 14 d. Vantoje, atsakomąsias rungtynes kovo 17 d. Alytuje.
Pergalės antrame etape atveju, Lietuvos rankininkai gegužės 8-12 d. dukart susitiktų su Vengrijos rinktine. Lietuvos ir Vengrijos rinktinių keliai buvo susikirtę ir 2024 m. Europos čempionato atrankos turnyre. Abu kartus stipresni buvo varžovai. Vengrijoje šeimininkai laimėjo 36:23, o Klaipėdoje vengrai šventė pergalę rezultatu 46:31. 
Šiuo metu vykstančiame Europos čempionate Vengrijos rankininkai iškovojo 5 vietą. Penktadienį vykusioje kovoje dėl 5-os vietos vengrai po atkaklios kovos 23:22 įveikė Slovėnijos rinktinę.
Vietas 2025 m. pasaulio čempionate jau užsitikrinusios šešios Europos rinktinės. Prie pasaulio čempionato organizatorių – Kroatijos, Danijos ir Norvegijos, prisidėjo Europos čempionate į pusfinalį patekusios Prancūzijos, Vokietijos ir Švedijos rinktinės.
Europos čempionato pusfinalyje Tokijo olimpiniai čempionai Prancūzijos rankininkai po dramatiškos kovos ir pratęsimo 34:30 nuvainikavo Europos čempionės titulą praradusią Švedijos rinktinę. Kitame pusfinalyje pasaulio čempionai Danijos rankininkai 29:26 nugalėjo čempionato šeimininkę Vokietijos rinktinę.
Sekmadienį vyksiančioje dvikovoje dėl bronzos medalių Švedijos ir Vokietijos rinktinės kovos ir dėl kelialapio į šių metų Paryžiaus olimpines žaidynes. Finale susitiksiančios Prancūzijos ir Danijos rinktinės jau yra užsitikrinusios bilietus į olimpines žaidynes – prancūzai kaip žaidynių šeimininkai, o danai, kaip praėjusių metų pasaulio čempionai.