K.Bušaitės įvartis su sirena leido garliavietėms apginti LRF taurę (VIDEO)

Publikuota - 2021-02-07 Autorius - Tautvydas Kubilius

Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės varžybose antrus metus iš eilės triumfavo Kauno raj. „Cascada-HC Garliava SM“ merginos, kurios finale po dramatiškos kovos 23:22 (11:11) palaužė Kauno „ACME-Žalgirio“ pasipriešinimą.

Pirmajame rungtynių kėlinyje nė vienai iš komandų nebuvo pavykę susikurti apčiuopiamos persvaros, o pirmaujanti ekipa keitėsi net kelis kartus. Abu klubai geriau darbavosi prie savųjų vartų nei prie oponenčių, tad po nerezultatyvių 30 minučių rezultatas buvo lygus – 11:11.

Po pertraukos garliavietes stipriai į priekį traukė tiesiog nuostabiai žaidusi ekipos vartininkė Skirmantė Gečaitė. Gero jos žaidimo dėka, titulą gynusi Kauno rajono komanda susikūrė 4 įvarčių pranašumą – 16:12. Vis tik žalgirietės po sunkios kėlinio pradžios nepalūžo ir gana greitai priartėjo, o vėliau ir išlygino rezultatą – 19:19. Po tikslaus Audingos Kniubaitės metimo „ACME-Žalgiris“, likus žaisti mažiau negu 3 minutėms, netgi išsiveržė į priekį (21:20), tačiau jau kitos atakos metu rezultatą išlygino Evelina Dževerakaitė – 21:21. Puikiai rungtynių pabaigoje žaidusi A.Kniubaitė vėl išvedė savąją komandą į priekį tiksliu metimu (22:21), tačiau tuomet rezultatą lygino jau Kamilė Bušaitė. Paskutinioji žalgiriečių ataka baigėsi netiksliu metimu ir Garliavos rankininkės savo atsakymui turėjo dar beveik pusę minutės. Paskutinėmis mačo sekundėmis kamuolys atsidūrė K.Bušaitės rankose ir ji tiksliu metimu pergalę išplėšė savo komandai – 23:22.

Būtent pergalingo įvarčio autorė buvo išrinkta geriausia viso finalo ketverto žaidėja. Pusfinalyje K.Bušaitė buvo pelniusi 13 įvarčių, o finale pridėjo 5 tikslius metimus.
„Puikios emocijos, nors rungtynės ir sunkios, tačiau svarbiausia, jog pergalė buvo pasiekta. Nuo praėjusiais metais iškovotos taurės niekas per daug nepasikeitė. Sudėtis likusi ta pati, treniruojamės taip pat ir toliau norime siekti pergalių.

Šiandien didelis noras nugalėti ir nulėmė pergalę, labai norėjosi išlaikyti titulą. Mačo gale susitvarkėme ir atidavėme visas jėgas. Po vakar pusfinalio buvo sunku, tačiau mes tai padarėme.

Aišku labai trūko savų sirgalių palaikymo, tačiau tikėkimės kitais metais viskas šiuo klausimu. Iš dalies jau prisitaikėme prie to, tačiau jų vis tiek trūksta. Galime tik pažadėti jiems, kad stengsimės apsieiti su mažiau dramos ir iškovoti čempionių titulą“, – kalbėjo K.Bušaitė.

Garliavos rankininkės antrus metus iš eilės tapo LRF taurės laimėtojomis, o praėjusį sezoną, prieš sustabdant LMRL pirmenybes, žengė antroje vietoje. Šiuo metu moterų čempionate „Cascada-hc Garliava SM“ nėra suklupusi nė karto ir žengia pirmoje vietoje.

Rezultatyviausia nugalėtojų gretose šiame mače buvo Emilė Aglinskaitė, kuri pelnė 6 įvarčius, K.Bušaitė pridėjo 5 tikslius metimus, Karolina Sparnauskaitė ir Evelina Dževerakaitė pasižymėjo po 4 kartus, Inesa Verbovik – 2, Gabija Kleizda ir Mantė Voskresenskaja – po 1.

„ACME-Žalgiriui“ 8 įvarčius įmetė Audinga Kniubaitė, Grėta Burkaitė ir Neringa Gudaitytė pridėjo po 4, Viltė Lubytė ir Austėja Narauskaitė – po 2, Deimantė Baranauskaitė, Karolina Čekuolytė – po 1.

Jau kitą savaitgalį Garliavoje rinksis ir vyrų komandos. Jos turėjo dėl taurės kautis tuo pat metu su moterimis, tačiau dėl užfiksuotų koronaviruso atvėjų jų finalinis ketvertas buvo nukeltas.