Lietuvos moterų rankinio lygoje pergalių seriją pratęsė 17-etės G. Pilikauskaitės vedamos lyderės

Publikuota - 2024-01-21 Autorius - Viktoras Kesminas

Rezultatyviausia Lietuvos moterų rankinio lygos (LMRL) žaidėja Gabija Pilikauskaitė nukalė dar vieną pergalę čempionato lyderei Vilniaus „SM Sostinės tauras“ komandai. 17-etė G. Pilikauskaitė pelnė net 15 įvarčių ir daugiausia prisidėjo prie „SM Sostinės tauro“ pergalės prieš ketvirtoje vietoje esantį Kauno „Žalgirį“.

Sostinėje vykęs Vilniaus ir Kauno komandų susitikimas prasidėjo atkaklia kova ir po pirmo kėlinio šeimininkės pirmavo tik dviem įvarčiais 18:16. Po pertraukos „SM Sostinės tauras“ vis labiau tolo nuo varžovių ir iškovojo įtikinamą pergalę 35:29.
Beveik pusę komandos įvarčių pelniusi G. Pilikauskaitė sugrįžo į rezultatyviausių LMRL žaidėjų sąrašo viršūnę. G. Pilikauskaitė per 5 rungtynes pelnė net 55 įvarčius. Lietuvos nacionalinėje moterų rinktinėje sausio mėnesį debiutavusi 17-etė G. Pilikauskaitė praėjusį čempionato turą praleido, nes dalyvavo Europos rankinio federacijos organizuotoje Talentų stovykloje. Į ją buvo surinktos perspektyviausios šios kartos Europos rankininkės.  8 įvarčius prie „SM Sostinės tauro“ pergalės pridėjo Singrida Kulikovaitė, 4 įvarčius įmetė antrą vietą tarp rezultatyviausių lygos rankininkių užimanti Dominyka Andronik. „Žalgirio“ komandai po 5 įvarčius surinko Austėja Narauskaitė, Kamilė Rupeikaitė ir Samanta Dunkulytė.
Per 6 rungtynes 11 taškų iškovojusios „SM Sostinės tauro“ rankininkės artimiausią persekiotoją Vilniaus „Eglės“ komandą lenkia tašku.
„Eglės“ rankininkės svečiuose 35:23 (17:13) pranoko priešpaskutinėje 5-oje vietoje esančią Klaipėdos „Viesulo SC-Dragūno“ komandą. Nugalėtojoms po 7 įvarčius pelnė Beatričė Ruseckaitė, Rita Rakauskienė ir Deimantė Burbaitė. Uostamiesčio ekipai po 5 įvarčius surinko Amelija Selivončikaitė, Aušra Stroputė ir Elizabeta Klapčiukaitė.

Įtikinamą pergalę šventė ir trečioje vietoje esanti Kauno r. „Cascada-HC Garliava“. Čempionės titulą ginanti Garliavos komanda namuose 32:22 (14:11) nugalėjo lygos autsaiderę Panevėžio HC „Kova-PSC/RSSG“ komandą. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 12 įvarčių pelniusi Mantė Voskresenskaja, 7 įvarčius įmetė Goda Bernackaitė. Panevėžio ekipai 7 įvarčius pelnė Laura Salamanavičė, 5 įvarčius surinko Simona Jaškūnaitė.
Praėjusį sezoną visas Lietuvos čempionato rungtynes laimėjusi „Cascada-HC Garliava“ šį sezoną per 6 rungtynes laimėjo keturis kartus, kartą sužaidė lygiosiomis ir patyrė vieną pralaimėjimą. 9 taškus turinčios čempionės nuo lyderių atsilieka 2 taškais.
Kitas LMRL turas vyks sausio 24 ir 27 dienomis. 24 d. (trečiadienį) „Eglė“ namuose priims „Žalgirį“, 27 d. (šeštadienį) Garliavoje viešės Klaipėdos komanda, o „SM Sostinės tauras“ namuose susitiks su Panevėžio ekipa.