Lietuvos moterų rankinio lygos lyderė Vilniaus „Eglė“ padidino persvarą prieš persekiotojas

Publikuota - 2024-02-17 Autorius - Viktoras Kesminas

Lietuvos moterų rankinio lygoje intriga išlieka iki pat paskutinio reguliariojo sezono turo. Tik paskutiniame ture paaiškės dvi pirmąsias vietas užimsiančios ir tiesioginius kelialapius į pusfinalį iškovosiančios komandos.

Priešpaskutinio 9 turo centrinės rungtynės vyko Garliavoje, kur čempionės titulą ginanti Kauno r. „Cascada-HC Garliava“ priėmė Vilniaus SM „Sostinės tauro“ komandą. 2-3 vietas besidalijančių komandų permainingai vykusi dvikova baigėsi lygiosiomis. Rungtynes geriau pradėjo ir pirmame kėlinyje keliais įvarčiais ilgą laiką pirmavo „Sostinės tauro“ komanda. Tačiau prieš pertrauką „Cascada-HC Garliava“ laimėjo atkarpą 5:0 ir persvėrė rezultatą 18:17. Antrame kėlinyje šeimininkės diktavo savo sąlygas ir likus žaisti 4 min. pirmavo trimis įvarčiais 29:26. Bet vilnietės nenuleido rankų ir pelniusios tris įvarčius be atsako išplėšė lygiąsias 29:29.
Garliavos komandai po 7 įvarčius pelnė Karolina Sparnauskaitė, Mantė Voskresenskaja ir Emilė Aglinskaitė. „Sostinės tauro“ ekipą į priekį vedė net 13 įvarčių pelniusi Gabija Pilikauskaitė, po 5 įvarčius įmetė Dominyka Andronik ir Singrida Kulikovaitė.
„Siekėme pergalės. Lygiosios ne itin džiugina, bet aišku, jos geriau negu pralaimėjimas. Šį sezoną čempionate pirmaujančių trijų komandų jėgos išsilygino ir kiekvienas taškas yra svarbus kovoje dėl geresnių pozicijų reguliariajame sezone. Jeigu praėjusį sezoną Garliavos komanda laimėjo visas čempionato rungtynes, šį sezoną mes prisivijome čempiones. Sustiprėjome kaip komanda ir aikštelėje jaučiamas daug geresnis tarpusavio ryšys. Kiekvienai žaidėjai svarbiausia yra ne asmeniniai rodikliai, o komandos rezultatas“, – sakė rezultatyviausia lygos rankininkė G. Pilikauskaitė.
„Labai gaila, kad išleidome pergalę iš rankų. 40-45 minutes žaidėme gerai ir vykdėme trenerės reikalavimus. Bet rungtynių pabaigoje, kai to labiausiai reikia, puolime mums pritrūko drausmės ir šalto proto. Perskubėjome ir pradėjome strigti puolime. Dėl to ir praradome persvarą, nes gynyboje daugiau ar mažiau susitvarkėme su užduotimis. Šį sezoną iš rikiuotės iškrito kelios mūsų žaidėjos, todėl turime trumpesnį suolelį ir daugiau atsakomybės krenta ant jaunų žaidėjų. Kai kuriose situacijose joms dar pritrūksta patirties ir varžovės tuo pasinaudoja“, – teigė „Cascada-HC Garliava“ rankininkė Martyna Vaitkutė.
Artimiausių persekiotojų lygiosiomis pasinaudojo persvarą padidinusios lygos lyderės Vilniaus „Eglės“ rankininkės. Pirmaujanti „Eglė“ namuose net 47:14 (19:7) sutriuškino autsaiderę Panevėžio „Kova-PSC/RSSG“ ekipą. Nugalėtojoms po 8 įvarčius pelnė Gabija Nievaitė ir Dovilė Navikaitė, 6 įvarčius prie pergalės pridėjo Laura Lapinskaitė. Panevėžio komandai 4 įvarčius pelnė Amanda Dzikavičiūtė, 3 įvarčius surinko Laura Salamanavičė.
„Eglės“ rankininkės per 9 rungtynes iškovojo 16 taškų. Artimiausios persekiotojos „Sostinės tauras“ ir „Cascada-HC Garliava“ nuo lyderių atsilieka 2 taškais.
Paskutiniame ture „Eglė“ svečiuose susitiks su „Cascada-HC Garliava“, o „Sostinės tauras“ namuose priims Klaipėdos „Viesulo SC-Dragūno“ ekipą. Jeigu pergales iškovos „Cascada-HC Garliava“ ir „Sostinės tauras“, visas lyderių trejetas turės lygiai taškų. Kurios komandos užims pirmas dvi vietas ir iškovos tiesioginius kelialapius į pusfinalį, gali lemti tarpusavio rungtynėse įmestų ir praleistų įvarčių santykis.
Reguliariajame sezone 4 vietą užsitikrino Kauno „Žalgirio“ rankininkės. Žalgirietės Klaipėdoje 32:28 (17:14) įveikė artimiausią persekiotoją „Viesulo SC-Dragūno“ komandą. Šios komandos tarpusavyje susitiks ir ketvirtfinalyje. „Žalgirio“ komandai Austėja Narauskaitė pelnė 8 įvarčius, Karolina Čekuolytė – 7, Samanta Dunkulytė – 6. Uostamiesčio ekipai Samanta Klovaitė pelnė 9 įvarčius, Elizabeta Klapčiukaitė įmetė 5 įvarčius.
Paskutinis Lietuvos moterų rankinio lygos reguliariojo sezono turas vyks kovo 16-17 d.
Pertrauka šalies čempionate bus dėl Lietuvos rinktinės dalyvavimo Europos čempionato atrankos turnyre. Lietuvos rankininkės vasario 28 d. svečiuose ir kovo 3 d. Vilniuje susitiks su Azerbaidžano rinktine.