Lietuvos rankinio lygoje – favoritų pergalės

Publikuota - 2022-12-10 Autorius - Viktoras Kesminas

Lietuvos rankinio lygoje (LRL) pergalių seriją pratęsė lyderiai, o artimiausi jų persekiotojai šventė nelengvą pergalę. 
 LRL pirmaujanti Alytaus „Varsa-Stronglasas“ trečiadienį namuose 34:31 (17:11) nugalėjo šeštą vietą užimantį HC „Vilnių“. Nugalėtojams po 6 įvarčius pelnė Tadas Stankevičius, Žygimantas Micevičius ir Tautvydas Ražinskas. Vilniečių ekipoje rezultatyviausias buvo 9 įvarčius surinkęs Vaidas Drevinskas, 6 įvarčius įmetė Martynas Lapinskas. 
 Per 7 rungtynes 13 taškų iškovoję „Varsos“ rankininkai išsaugojo lyderių poziciją ir 2 taškų pranašumą prieš artimiausią persekiotoją Klaipėdos „Dragūną“. Tiesa, uostamiesčio komanda yra sužaidusi rungtynėmis mažiau. 
 „Dragūnas“ savo aikštelėje 25:23 (13:11) įveikė penktoje vietoje esančią Vilniaus „Amber“ ekipą. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 9 įvarčius pelnęs Gytis Šmantauskas, 5 įvarčius prie pergalės pridėjo Mykolas Lapiniauskas. Svečiams 5 įvarčius pelnė Giedrius Sveklas, po 4 įmetė Alanas Bogdiunas ir Serhijus Sedčenko.

 „Iškovojome svarbius taškus, bet nesu patenkintas komandos žaidimu. Po pergalės prieš čempionę „Šviesos“ komandą, kai kurie žaidėjai per daug užrietė nosis. Galvojo, kad bus lengva pergalė prieš „Amber“. Bet kai tinkamai nenusiteiki kovai, tai gaunasi šnipštas. Mes neturime tiek talento, kad galėtume sau leisti žaisti 80 ar 90 procentų savo pajėgumo. Varžovai davė gerą kovą ir jeigu ne kelios mums palankiai susiklosčiusios atakos, galėjo būti liūdnos pasekmės. Gavome gerą pamoką, kad negalime neįvertinti varžovų“, – auklėtiniams kritikos negailėjo „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis.

 Vicečempionas Kauno „Granitas-Karys“ savo aikštelėje užtikrintai 40:34 (20:17) nugalėjo autsaiderį Panevėžio „SC-RSSG-Grifą“. Nugalėtojams 7 įvarčius pelnė Matas Jurkevičius, 5 – Karolis Grigas. Panevėžio komandoje rezultatyviausias su 6 įvarčiais buvo Titas Janušonis.  Per 6 rungtynes 8 taškus surinkęs „Granitas“ pasivijo Vilniaus „Šviesą“. Praėjusio sezono finalininkai dalijasi 3-4 vietas. 
 „Jau rungtynių pradžioje įgijome apčiuopiamą persvarą, todėl leidome pažaisti visiems. Pasimatė didelis skirtumas tarp tų, kurie pradėjo rungtynes ir tų, kurie keitė pagrindinius žaidėjus. Jaunimui dar reikia labai daug dirbti ir tikrai yra kur tobulėti. Treneriai pasigedome noro ir nusiteikimo, kurio neturi stokoti tie, kurie gauna mažiau žaisti. Teks mažinti rotaciją ir žais tie, kurie duoda rezultatą. Kitą savaitę laukia labai svarbios rungtynės su „Dragūnu“. Tai lyg desertas prieš šventes. Nuo šių rungtynių priklausys tiek turnyrinė lentelė, tiek ir nuotaikos, kokiomis pasitiksime šventes“, – teigė „Granito“ treneris Vaidotas Grosas.

 Šiais metais LRL dar laukia dvejos rungtynės. Gruodžio 14 d. sostinės derbyje susitiks „Amber“ ir „Šviesa“, o gruodžio 17 d. Klaipėdoje žais „Dragūnas“ ir „Granitas“. Abiejų rungtynių rezultatai bus įtraukti ne tik į LRL, bet ir Baltijos rankinio lygos įskaitą.