Lietuvos rankinio lygoje – rezultatyvumo rekordai ir dramatiškas sostinės derbis

Publikuota - 2024-02-22 Autorius - Viktoras Kesminas

Lietuvos rankinio lygos (LRL) turas pasižymėjo net dviem rezultatyvumo rekordais ir atkakliomis kovomis Vilniaus derbyje bei kovoje dėl trečios vietos reguliariajame sezone. 

Lengviausią pergalę pasiekė LRL lyderiai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai. Uostamiesčio klubas namuose 44:31 (22:12) sutriuškino penktą vietą užimantį HC „Vilnių“. Net 44 įvarčius pelniusi „Dragūno“ komanda pagerino sau pačiai priklausiusį šio sezono rezultatyvumo rekordą. Iki tol „Dragūnas“ per rungtynes buvo dukart įmetęs po 41 įvartį.
Nugalėtojus į priekį vedė 17-ečiai Matas Kairys ir Paulius Čėsna, pelnę po 7 įvarčius. Tiek pat įvarčių surinko ir ukrainietis Ighoris Odinokovas, po 5 įvarčius prie pergalės pridėjo Gytis Šmantauskas ir Tomas Drakšas. „Vilniaus“ komandai Martynas Lapinskas pelnė 12 įvarčių, Džiugas Saliamoris įmetė 6 įvarčius. 
„Mūsų pergalę lėmė drausminga gynyba ir greitas žaidimas. Varžovai yra gerai žinomi, daug patirties turintys žaidėjai. Todėl būtent gerai išnaudotas greitas žaidimas mums leido dar pirmam kėlinyje susikrauti nemenką persvarą. Džiugu, kad mano pastangos treniruotėse yra pastebimos ir mano vaidmuo komandoje vis auga. Pradedu įgyti trenerių pasitikėjimą ir vis daugiau laiko gaunu pasireikšti rungtynėse“, – sakė „Dragūnui“ atstovaujantis Lietuvos jaunių rinktinės lyderis M. Kairys.
Tikra drama vyko Vilniaus derbyje, kur antrą vietą užimanti čempionė „Šviesa“ susitiko su priešpaskutinėje šeštoje vietoje esančia „Amber“ komanda. Įpusėjus antram kėliniui „Amber“ įgijo keturių įvarčių persvarą 22:18. Prasidėjus paskutinei susitikimo minutei „Šviesos“ rankininkai išlygino rezultatą ir pasinaudoję varžovų klaida puolime, aidint finalinei sirenai išplėšė pergalę 26:25 (12:13). Lietuvos čempionate jau šeštą pergalę iš eilės iškovojusi „Šviesa“ atsirevanšavo „Amber“ ekipai už pralaimėjimą taip pat minimaliu skirtumu 23:24 praėjusiame rate gruodžio mėnesį. 
Nugalėtojams 6 įvarčius pelnė Skirmantas Plėta, po 5 įvarčius įmetė Karolis Bliuvas ir pergalingą įvartį pelnęs Eimantas Sinkevičius. „Amber“ komandai 5 įvarčius pelnė Ernestas Stvolas, po 4 kartus pasižymėjo Matas Aukštikalnis ir Antonas Tsitko.  
„Sezonas persirito į antrą pusę ir turime susigrąžinti čempionišką žaidimą, nes dabar žaidžiam tragiškai. Kažkaip nesusikalbam aikštelėje. Daug analizuojam tiek savo, tiek varžovų žaidimą, bet aikštelėje nepavyksta realizuoti to, ką susitariam. Rungtynėse su „Amber“ mes prametėme net 24 metimus – beveik pusę kiek metėme į vartus. Tai yra beprotiška. Tai yra didžiulė prabanga. Jeigu tiek neįmetame, tai jokios taktikos nepadės. Todėl ir tenka kautis iki paskutinės akimirkos“, – tvirtino iš pastarųjų keturių pergalių net tris minimaliu skirtumu iškovojusios „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius. 
Atkakli kova vyko ir laikinojoje sostinėje, kur susitiko turnyrinės lentelės kaimynai – trečią vietą užimantis Kauno „Granitas-Karys“ ir laipteliu žemiau esanti Alytaus „Varsa-Stronglasas“. Didžiąją rungtynių dalį pirmavę „Granito-Kario“ rankininkai laimėjo dviem įvarčiais 35:33 (18:15) ir padidino persvarą prieš artimiausius persekiotojus. 
Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo Modestas Štarolis. „Granito-Kario“ atakų lyderis pelnė net 15 įvarčių ir pagerino šio sezono LRL rezultatyvumo rekordą. Andrius Montvilas prie pergalės pridėjo 5 įvarčius, Marius Kairys – 4. Alytaus komandos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Viliaus Juozaičio 12 įvarčių, 7 įvarčius įmetė Žygimantas Micevičius, 5 – Tadas Stankevičius.
„Treneris atliko gerą darbą analizuodamas varžovus ir jų žaidimo braižą. Tai leido gerai pradėti rungtynes. Tačiau pirmo kėlinio pabaigoje praradome koncentraciją ir varžovai pelnė lengvus įvarčius. Antro kėlinio pradžia taip pat nebuvo lengva, nesugebėjome apsiginti, perskubėjome puolime ir varžovai buvo netgi išlyginę rezultatą. Įpusėjus lemiamam kėliniui mums pavyko sumažinti klaidų skaičių, gynyboje gelbėjo vartininkas ir iškovojo svarbią pergalę prieš stiprų varžovą“, – sakė asmeninį karjeros rezultatyvumo rekordą lygoje pagerinęs M. Štarolis.  LRL lyderiai „Dragūno“ rankininkai per 15 rungtynių iškovojo 26 taškus. Antroje vietoje esanti „Šviesa“ nuo lyderių atsilieka 3 taškais, tačiau yra sužaidusi rungtynėmis mažiau. Trečią vietą užimantis „Granitas-Karys“ turi 20 taškų po 15 rungtynių. Toliau žengiančios Alytaus komandos sąskaitoje – 13 taškų po 14 rungtynių.