Lietuvos rankinio lygoje – septinta iš eilės čempionės Vilniaus „Šviesos“ pergalė

Publikuota - 2024-03-06 Autorius - Viktoras Kesminas

Trejų pastarųjų metų Lietuvos čempionai Vilniaus „Šviesos“ rankininkai pratęsė įspūdingą pergalių seriją. Vilniaus derbį laimėjusi „Šviesa“ iškovojo jau septintą pergalę iš eilės ir neleido atitrūkti Lietuvos rankinio lygoje pirmaujančiam Klaipėdos „Dragūnui“. 

Molėtuose vykusiame Vilniaus derbyje antrą vietą užimantys „Šviesos“ rankininkai 33:30 (14:12) įveikė penktoje vietoje esantį HC „Vilnių“. Nugalėtojams Valdas Drabavičius pelnė 8 įvarčius, Karolis Bliuvas – 7, Eimantas Sinkevičius – 5. „Šviesos“ gynybai pavyko sustabdyti tarp rezultatyviausių lygos žaidėjų esančius „Vilniaus“ lyderius. Vaidas Drevinskas pelnė 10 įvarčių, tačiau į vartus metė net 17 kartų. Kitas „Vilniaus“ atakų lyderis Martynas Lapinskas realizavo tik 3 metimus iš 10-ies. 
„Pagrindinis mūsų tikslas buvo atkirsti jų lyderius nuo kitų komandos draugų. Jie pradėjo neįmesti, negalėjo perduoti kamuolio lyderiams ir mes susikūrėme progas greitom atakom. Greitas puolimas visada buvo „Šviesos“ koziris ir juo puikiai pasinaudojome. Aišku, reikia išskirti ir gynybą, nes jau eilę rungtynių nepraleidžiame daugiau negu 30 įvarčių, – komentavo „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius. – Mūsų tikslas reguliariajame sezone užimti bent antrą vietą ir iškovoti tiesioginį kelialapį į pusfinalį. Todėl buvome labai susikaupę ir užsivedę. Iš paskutinių septynerių laimėtų rungtynių, net tris kartus laimėjome minimaliu skirtumu. Tai rodo mūsų patirtį, siekiant laimėti svarbias rungtynes. Aišku, tai kainuoja nemažai nervų mūsų sirgaliams.“ 
Per 15 rungtynių 25 taškus iškovojusi „Šviesa“ nuo pirmaujančio „Dragūno“ atsilieka 3 taškais. Tačiau lyderiai yra sužaidę rungtynėmis daugiau. Beje, paskutiniame reguliariojo sezono ture „Šviesa“ ir „Dragūnas“ dar susitiks tarpusavyje sostinėje.
Lyderių pozicijoje įsitaisę „Dragūno“ rankininkai taip pat iškovojo svarbią pergalę. Uostamiesčio komanda išvykoje 35:30 (17:15) nugalėjo ketvirtoje vietoje esančią Alytaus „Varsos-Stronglaso“ komandą. „Dragūno“ gretose rezultatyviausiai žaidė Gytis Šmantauskas, pelnęs 9 įvarčius, Karolis Stropus įmetė 7 įvarčius, po 4 kartus pasižymėjo Laurynas Simonavičius ir ukrainietis Vladislavas Koržukas. Alytaus ekipai Tadas Stankevičius pelnė 12 įvarčių. Kiti „Varsos-Stronglaso“ lyderiai Žygimantas Micevičius ir Vilius Juozaitis įmetė po 5 įvarčius, tačiau kartu sudėjus jie realizavo tik 10-imt metimų iš 23-ijų.
„Lygiai kovojom su lyderiais, tačiau šį sezoną mus kamuoja ta pati bėda – lygiaverčių keitimų trūkumas. „Dragūnas“ diktavo tokį tempą, kurį mums buvo sunku atlaikyti iki rungtynių pabaigos, nes jie turi didesnę rotaciją. Vieni kitus puikiai pažįstame, analizuojame ir lygiavertė sudėtis tampa pagrindiniu raktu į pergalę. Varžovai žino mūsų žaidimo braižą ir yra mus gerai iššifravę. Jie koncentravosi į mūsų lyderius bei jiems skyrė daugiausia dėmesio, todėl jiems buvo sunku sužaisti rezultatyviau“, – sakė „Varsos-Stronglaso“ komandą į priekį vedęs T. Stankevičius. 
„Rungtynės buvo sunkios. Kai kuriais momentais reikėjo ir sėkmės. Mes buvo greitesni ir kai varžovai pavargdavo, mums pavyko greitos atakos ir per pora atkarpų atitrūkome nuo jų. Alytaus komandai šįkart nenusileidome ir patirtimi. Man su Karoliu gerai sekėsi tolimi metimai. Į aikštelę išėję mūsų jauni rankininkai jau irgi jau turi patirties ir padeda komandai, kai to reikia. Ir nors Alytaus komanda rungtynių pabaigoje mus įklampino į jiems įprastą lėtą žaidimą ir mes patys tapome lėtapėdžiai, patirtis leido išsaugoti įgytą persvarą iki finalinės sirenos“, – teigė „Dragūno“ gretose rezultatyviausiai žaidęs G. Šmantauskas.
Kitose rungtynėse naujo trenerio Andrejaus Perovo vadovaujama Vilniaus „Amber“ komanda namuose 27:17 (12:8) pranoko autsaiderį Panevėžio „SC-RSSG-Grifą“. Po šios pergalės 11 taškų iškovojusi „Amber“ ekipa pasivijo laipteliu aukščiau esantį HC „Vilnių“. „Amber“ komandai 7 įvarčius pelnė Ernestas Stvolas, 4 įvarčius prie pergalės pridėjo kinas Jianjie Zhangas. Panevėžio ekipai po 4 įvarčius pelnė Ernestas Guogis ir Evaldas Vėta. 
Kovos Lietuvos rankinio lygoje atsinaujins kovo 20 d. Dabar šalies čempionate numatyta pertrauka dėl Lietuvos rinktinės rungtynių. 2025 m. pasaulio čempionato atrankos turnyrą pradėsianti Lietuvos rinktinė kovo 14 d. svečiuose ir kovo 17 d. Alytuje susitiks su Suomijos nacionaline komanda.

Bilietus į atsakomąsias Lietuvos ir Suomijos rinktinių rungtynes Alytuje galite įsigyti čia