Lietuvos rankinio lygos lyderių dvikovoje – užtikrinta Klaipėdos „Dragūno“ pergalė

Publikuota - 2023-01-28 Autorius - Viktoras Kesminas

Lietuvos vyrų rankinio lygoje susitiko pirmaujančios Klaipėdos „Dragūno“ ir Alytaus „Varsos-Stronglaso“ komandos. Klaipėdoje vykusiame susitikime šeimininkai įrodė savo pranašumą prieš pirmą pralaimėjimą šiame sezone patyrusią Dzūkijos sostinės ekipą.
 „Dragūnas“ nuo pat pirmų minučių išsiveržė į priekį, tačiau pirmo kėlinio viduryje „Varsa“ laimėjo atkarpą 4:0 ir išlygino rezultatą. Po „Dragūno“ trenerio paprašytos minutės pertraukėlės „Dragūno“ rankininkai vėl nutolo nuo varžovų ir jau nebeleido „Varsai“ priartėti. „Dragūnas“ iškovojo užtikrintą pergalę 35:28 (17:12) ir tapo vienvaldžiu Lietuvos čempionato lyderiu.

 Nugalėtojams po 6 įvarčius pelnė Laurynas Simonavičius, Mykolas Lapiniauskas ir ukrainietis Danilas Plakhotinas, 5 – Arvydas Bučius, po 4 – Gytis Šmantauskas ir Tomas Drakšas. Alytaus komandai 6 įvarčius surinko Gintautas Adamkevičius, 5 – Žygimantas Micevičius ir Tadas Stankevičius, 4 – Vilius Juozaitis.  „Komanda padarė teisingas išvadas po praėjusiame ture patirto netikėto pralaimėjimo. Kartais gal ir gerai toks spyris į užpakalį. Šiandien žaidėme disciplinuotai, gynyboje ir puolime laikėmės drausmės ir įvykdėme viską, ką planavome. Smagu, kad savo indėlį įdėjo beveik visi žaidėjai. Taip ir turi būti, turi žaisti visa komanda. Šiandien galime pasidžiaugti, bet pirmadienį vėl lauks darbas treniruotėse. Negalime atsipalaiduoti, nes jau po savaitės laukia Lietuvos taurės turnyro finalinis ketvertas. Pusfinalyje vėl teks kautis su Alytaus komanda, kuri žais savo arenoje ir neabejotinai sieks revanšo“, – sakė „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis.

  „Niekas nepavyko – nei gynyboje sekėsi stabdyti varžovų atakas, nei vartininkui sekėsi atmušti, puolime irgi neveikė tai, kam ruošėmės. Nenusisekė mums šios rungtynės ir tenka pasveikinti varžovus su pergale. Bet gal geriau dabar pralaimėti, negu sezono pabaigoje. Tikiuosi, tai bus sukrėtimas, kuris mus kels į viršų“, – teigė rezultatyviausiai „Varsos“ gretose žaidęs G. Adamkevičius.
 „Dragūno“ rankininkai turi 15 taškų po 9 rungtynių. Rungtynėmis mažiau sužaidusi „Varsa“ nuo lyderių atsilieka 2 taškais. Trečioje vietoje esanti čempionė Vilniaus „Šviesa“ po 8 rungtynių turi 12 taškų. Tiek pat taškų kaip ir čempionai surinko ir rungtynėmis daugiau sužaidęs Kauno „Granitas“.

 „Granito“ rankininkai namuose po atkaklios kovos minimalia persvara 31:30 (18:13) nugalėjo 6-ą vietą užimantį HC „Vilnių“. Rezultatyviausiai „Granito“ gretose žaidė Matas Jurkevičius, pelnęs 10 įvarčių. Modestas Štarolis prie pergalės pridėjo 8 įvarčius, po 5 – Karolis Grigas ir Manvydas Lazauskas. Vilniečių komandai 10 įvarčių pelnė Vaidas Drevinskas, po 5 įvarčius įmetė Martynas Lapinskas ir Mindaugas Urbonas.
 Kovos Lietuvos rankinio lygoje atsinaujins vasario 11 d., nes artimiausią savaitgalį vasario 4-5 d. Alytuje vyks Lietuvos rankinio federacijos taurės turnyro finalinis ketvertas.