LMRČ antro turo prognozė – kietas derbis Vilniuje ir pirma alytiškių pergalė

Publikuota - 2020-10-16 Autorius - Tautvydas Kubilius

Šeštadienį bus žaidžiamas antrasis Lietuvos moterų rankinio čempionato (LMRČ) turas. Nors pirmajame didelių staigmenų užfiksuota nebuvo, tačiau intriga laikėsi praktiškai visose rungtynėse.


Ugnės Kavalenkaitės metimas – nuotr. „Viesulo SC-Dragūnas“

Portalas handball.lt pateikia antrojo turo prognozę.

„SM Tauras“ 40% – 60% RSK „Eglė“

Nors pastaruosius metus Vilniaus derbyje pergales skynė „Eglės“ merginos, tačiau su kiekvienais metais jų varžovės tampa vis grėsmingesnės. Tuo pirmajame ture galėjo įsitikinta su šia ekipa žaidusios Garliavos rankininkės. Nors vilnietės tas rungtynes pralaimėjo 8 įvarčiais, tačiau tokią persvarą viešnios susikrovė tik mačo pabaigoje. Daug priklausys nuo to, kaip „Eglės“ merginoms pavyks stabdyti Silviją Mackonytę, kuri pirmajame mače pelnė net 13 įvarčių. Puikios formos sezoną pasitiko „Eglės“ vartininkė Kotryna Vasiliauskaitė, kuri pirmajame ture buvo nepramušama Molėtų rankininkėms. Nors „Eglė“ ir toliau išlieka Vilniaus derbio favorite, tačiau atotrūkis tarp šių komandų turėtų būti sumažėjęs ir sostinėje turėtų užvirti itin atkakli kova.

SRC „Margiris“ 65% – 35% SK „Molėtai“

Alytuje susitiks dvi komandos, kurioms kiekvienas taškas šį sezoną bus labai svarbus. Nors abi ekipos nepretenduoja į aukščiausias pozicijas, tačiau pirmajame ture parodė, kad „patrankų mėsa“ jos taip pat nėra nusiteikę būti. Alytiškės šiais metais savo sudėtyje nebeturi Vakarės Damulevičiūtės, tačiau pirmaisiais smuikais ekipoje gros Gabrielė Paukštytė ir Deimantė Burbaitė. Molėtų komandoje pirmajame mače žibėjo 11 įvarčių pelniusi Ieva Podolskė, taip pat daug vilčių dedama į prie komandos prisijungusią Ūlą Šyvytę. Raktas į sėkmę molėtiškėms galėtų tapti geras vartininkių žaidimas ir solidi gynyba, tačiau namuose žaidžiančios alytiškės turėtų iškovoti pirmuosius taškus šiame ture.

„Viesulo SC-Dragūnas“ 35% – 65 % „Cascada-HC Garliava SM“

Klaipėdietės jau pirmajame mače su „ACME-Žalgiriu“ parodė savo ambicijas ir realu, kad tai bus ekipa, kuri gali mėginti kautis ir dėl vietos ketverte. Nors tvarkaraštis uostamiesčio ekipai teko tikrai sunkus, tačiau pamėginti įkąsti viešnioms iš Garliavos jos tikrai gali. Austėjos Rimkutės ir Ugnės Kavalenkaitės tandemas taps rimtu iššūkiu visoms šios komandos varžovėms. Garliavietės nors ir šiek tiek buksuodamos pradėjo pirmąjį turą, tačiau „ant popieriaus“ atrodo išties solidžiai. Gerai subalansuota komanda nėra priklausoma nuo vienos ar dviejų žaidėjų, o kiekviename mače gali atrasti vis naują lyderę. Tik aukščiausius tikslus sau keliančios Kauno rajono rankininkės taškų barstyti Klaipėdoje nusiteikusios nebus.

„Dubysa ŠSG“ 20% – 80% „ACME-Žalgiris“

Nors žalgirietės vis dar ieško savojo žaidimo, tačiau šiai komandai žaidžiant Šiauliuose vis dar turėtų užtekti tiesiog turimo talento. Abi komandos sezoną pradėjo pergalingai ir Šiaulių ekipa tikrai bus stipria lygos vidutinioke, tačiau vargu aš jau šiai dienai gali mesti iššūkį viešnioms iš Kauno. Treneris Antanas Skarbalius bando į komandą integruoti vis daugiau jaunų žaidėjų, tačiau lyderė išlieka ta pati – Audinga Kniubaitė.  Vargu, ar Šiaulių klubas yra pajėgus stabdyti dabar centro pozicijoje rungtyniaujančią varėniškę. Didesnį indėlį į komandos žaidimą jau duoda ir Deimantė Baranauskaitė bei Karolina Čekuolytė, kurios šį sezoną tapo tvirtomis ekipos rotacijos žaidėjomis. Šiaulių ekipoje ryškiausia figūra yra Laura Tumaitė, tačiau kietą gynybą mėgstančios kaunietės tikrai pajėgios ją pristabdyti.