LMRČ – pirmasis „Eglės“ pralaimėjimas ir rezultatyviausios D.Andronik rungtynės

Publikuota - 2020-11-15 Autorius - Tautvydas Kubilius

Šeštadienį Lietuvos moterų rankinio čempionate įvyko trejos rungtynės. Vilniuje „Eglė“ susitiko su Kauno raj. „Cascada-HC Garliava SM”, o SM „Tauras“ priėmė Klaipėdos „Viesulo SC-Dragūno“ merginas, Šiauliuose „SC Dubysa“-ŠSG susitiko su SK „Molėtų“ rankininkėmis.

 Bene daugiausiai dėmesio sutraukė „Eglės“ ir garliaviečių akistata, kadangi abi šios komandos iki tol žengė be pralaimėjimų.
Susitikimo pradžioje kur kas solidžiau atrodė šeimininkės, kurios prabėgus 13 minučių turėjo 3 įvarčių pranašumą – 7:4. Vis tik šios persvaros „Eglė“ išlaikyti iki pirmojo kėlinio pabaigos neįstengę. Gynybą pagerinusi Garliavos ekipa sugebėjo išlyginti rezultatą – 13:13.

Antrajame kėlinyje pirmaujanti komanda keitėsi net kelis kartus, tačiau esminis lūžis įvyko likus žaisti vos 10 minučių iki mačo pabaigos. Tuo metu rezultatas dar buvo lygus (21:21), tačiau „Cascada-HC Garliava SM“ surengė spurtą 5:0 ir susikrovė pergalingą pranašumą. Vilniečių bandymai išsigelbėti naudos neatnešė ir viešnios iš Kauno rajono šventė pergalę – 28:24.

Rezultatyviausia nugalėtojų gretose buvo Evelina Dževerakaitė, kuri pelnė net 10 įvarčių, Inesa Verbovik pasižymėjo 7 kartus, Karolina Sparnauskaitė pridėjo 6 metimus.
„Eglei“ 7 įvarčius surinko Rita Repečkaitė, o Dovilė Navikaitė ir Daiva Aleksandravičiūtė pridėjo po 4.

Iškart po šio mačo Vilniuje startavo ir dar vienerios rungtynes. Kita sostinės komanda SM „Tauras“ priėmė „Viesulo SC-Dragūno“ rankininkes.

Į pergalių kelią praėjusiame ture įžengusios vilnietės šiame mače startavo gana sudėtingai ir pirmoje rungtynių dalyje solidžiau atrodė viešnios iš uostamiesčio, kurios po pirmosios susitikimo dalies netgi buvo priekyje – 19:18.

Vis tik namuose žaidusią „Tauro“ komanda pradėjo traukti Dominyka Andronik, kurios iš eilės pelnyti 4 įvarčiai leido šeimininkėms išsiveržti į priekį – 22:20, o prabėgus 10 minučių antrojo kėlinio laiko šeimininkių persvara išaugo – 27:22. Į šį spurtą klaipėdietės atsakymų jau nerado, nors kartą buvo pavykę priartėti iki trijų įvarčių (28:31), tačiau vilnietės šventė pergalę – 35:28 .
Dominyka Andronik vedė į priekį Vilniaus komandą – „Viesulo SC-Dragūno“ nuotr.

Nugalėtojoms net po 11 įvarčių surinko Silvija Mackonytė ir rezultatyviausią sezono mačą sužaidusi Dominyka Andronik. Jos sesuo Ana prie pergalės pridėjo 5 tikslius metimus, o Gabija Balevičiūtė ir Ūla Vienažindytė – po 4.

Klaipėdos komandai Austėja Rimkutė įmetė 8 įvarčius, Mireta Rūtytė pridėjo 4, o Fausta Abrutytė ir Aušra Stroputė – po 2.

Arčiausiai pirmosios pergalės šiame sezone buvo SK „Molėtų“ merginos, kurios išvykoje metė rimtą iššūkį „SC Dubysa“-ŠSG rankininkėms.

Pirmajame kėlinyje šiaulietės jau buvo pavojingai nutolę (13:7), tačiau molėtiškės pademonstravo charakterį ir atsitiesė dar pirmoje rungtynių pusėje. Po 30 minučių kovos šeimininkių persvara siekė vos įvartį – 17:16.

Vis tik antroje pusėje Laura Tumaitė ėmėsi darbo ir Šiaulių klubas vėl ėmė pavojingai tolti. Įpusėjus antrojo kėlinio laikui šiaulietės jau turėjo saugesnę persvarą – 26:21. Vis tik ir tai neprivertė nuleisti rankų viešnių iš Molėtų, kurioms buvo pavykę priartėti (29:31), tačiau drausmingai pabaigą sužaidusios šeimininkės šventė pergalę – 33:29.

Nugalėtojoms net 14 įvarčių surinko L.Tumaitė, kuri yra neabejotina komandos lyderį ir vidutiniškai per mačą šiame sezone pasižymi 9,25 karto. Puikiai jai talkino 6 įvarčius surinkusi Deimantė Pupšytė.
Molėtų komandai po 6 įvarčius surinko Ieva Podolskė ir Monika Lastovskytė, Lina Umbrasaitė pridėjo 5.