LMRČ pirmenybėse – įtemptas Vilniaus derbis ir į pergalę alytiškes atvedęs G.Paukštytės pasirodymas

Publikuota - 2020-10-18 Autorius - Tautvydas Kubilius

Savaitgalį Lietuvos moterų rankinio čempionate (LMRČ) buvo žaidžiamos antrojo turo rungtynės. Po jų lygoje liko 3 pralaimėjimų nepatyrė ekipos.

Alytiškės iškovojo pirmąją pergalę – SRC „Margiris“ nuotr.

Pirmąją pergalę iškovojo Alytaus SRC „Margirio“ rankininkės, kurios namuose 33:29 (17:13) pranoko be pergalių likusią SK „Molėtų“ komandą. Lūžis rungtynėse įvyko likus 10 minučių iki mačo pabaigos, kai 2 įvarčių persvarą turėjusios alytiškės (27:25) sugebėjo laimėti atkarpą 4:0 (31:26) ir varžovių arčiau jau neprisileido. Nesustabdoma nugalėtojų gretose buvo Gabrielė Paukštytė – kairiarankė realizavo net 15 metimų iš 19 bandymų. Jai gerai talkino Deimantė Burbaitė, pelniusi 8 įvarčius. Molėtų komandoje žibėjo 10 įvarčių pelniusi Monika Lastovskytė, 7 surinko Lina Umbrasaitė, 6 – Ieva Podolskė.

Sezono rezultatyvumo rekordą užfiksavo Kauno „ACME-Žalgirio“ rankininkės, kurios išvykoje 50:20 (22:10) sutriuškino Šiaulių SC „Dubysa“-ŠSG merginas. Tai buvo jau antroji kauniečių pergalė naujajame sezone ir tuo pačiu pirmasis Šiaulių komandos kluptelėjimas. „ACME-Žalgiris“ išnaudojo ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį ir pasireikšti gavo visas būrys ekipos žaidėjų. Rezultatyviausia iš jų su 10 įvarčių buvo Audinga Kniubaitė, po 7 pelnė Deimantė Baranauskaitė ir Neringa Gudaitytė. Šiaulių ekipai 8 įvarčius surinko Laura Tumaitė, po 4 – Rugilė Bendikaitė ir Kamilė Valentonytė.

Užtikrintą pergalę Klaipėdoje pasiekė Kauno raj „Cascada-HC Garliava SM“ rankininkės, kurios 38:22 (19:10) nugalėjo šeimininkes „Viesulo SC-Dragūno“ merginas. Galingai sezoną pradėjusios garliavietės savo sąskaitoje po šios pergalės jau turi du laimėjimus, o Klaipėdos miesto sirgaliams pergalių dar teks palaukti. Nugalėtojoms 8 įvarčius pelnė Inesa Verbovik, 6 pridėjo Karolina Sparnauskaitė, 5 – Kamilė Bušaitė. Klaipėdos ekipai 5 įvarčius įmetė Austėja Rimkutė, po 3 pridėjo Mireta Rutytė, Dovilė Mižutytė, Fausta Abrutytė ir Aušra Stroputė.

Atkakliausias mūšis, kaip ir buvo galima tikėtis užvirė Vilniuje, kur susitiko dvi sostinės komandos – RSK „Eglė“ ir SM „Tauras“. Labiau patyrusi „Eglė“ sugebėjo 27:25 (16:12) įveikti varžoves ir įsirašyti antrąją pergalę naujajame sezone. Jų oponentėms tai buvo antroji nesėkmė. Nugalėtojoms 8 įvarčius įmetė Rita Repečkaitė, po 6 – Daiva Aleksandravičiūtė ir Aušra Šponė. Pralaimėtojų neišgelbejo ir Silvija Mackonytė, kuri sužaidė puikias rungtynes ir realizavo 11 metimų. 5 ekipai surinko Ana Andronik, 4 – jos sesuo Ana.