LMRL – nesėkminga žalgiriečių viešnagė Vilniuje ir svarbi klaipėdiečių pergalė

Publikuota - 2021-02-27 Autorius - Tautvydas Kubilius

Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) šeštadienį buvo sužaisti 4 mačai. Po jų dar labiau savo pozicijas turnyrinės lentelės viršuje sustiprino Kauno raj. „Cascados-HC Garliavos SM“ rankininkės.


 A.Šponė vedė savo ekipą į pergalę – handball.lt nuotr.

Kol kas dar nė karto šiame sezone nesuklupusi Garliavos ekipa pratęsė savo pergalių seriją rungtynėse namuose su SK „Molėtų“ klubu. Per daug lyderių nevarginusios garliavietės varžoves pranoko 37:22 (17:9). Tai buvo jau 11 šios ekipos pergalė iš eilės. Nugalėtojoms Augustina Zalensaitė įmetė 7 įvarčius, Mantė Voskresenskaja, Vakarė Petrėtytė ir Karolina Sparnauskaitė pridėjo po 4. Molėtų komandai 6 pelnė Viktorija Jančionytė, po 5 surinko Lina Umbrasaitė ir Ieva Podolskė.

Vilniuje vyko principinis mačas tarp dėl antrosios vietos šiuo metu kovojančių šeimininkių „Eglės“ merginų ir Kauno „ACME-Žalgirio“. Panašu, kad Kauno komandos lyderei Audingai Kniubaitei išvykus rungtyniauti į Ispaniją, šiai ekipai prireiks laiko surasti savąjį žaidimą. Vilnietės pranoko viešnias iš Kauno – 31:23 (14:14). Nors pralaimėjusios žalgirietės vis dar yra antros, tačiau jų pranašumas prieš „Eglę“ yra vos 2 taškai, o vilnietės yra sužaidusios vieneriomis rungtynėmis mažiau. Sostinės klubui Aušra Šponė įmetė 8 įvarčius, Greta Sadauskaitė surinko 7, Vakarė Damulevičiūtė ir Rita Repečkaitė pelnė po 4. „ACME-Žalgiriui“ Martyna Vaitkutė įmetė 8 įvarčius, Neringa Gudaitytė pridėjo 6, Viltė Lubytė – 4.

Pergale džiaugėsi ir Vilniaus SM „Tauro“ rankininkės, kurios namuose priėmė Alytaus SRC „Margirio“ klubą. Vilnietės varžoves iš Alytaus įveikė gana užtikrintai – 33:24 (21:12). „Tauras“ šiuo metu su 14 taškų tvirtai yra ketvirtoje vietoje ir 2 taškais atsilieka nuo viena pozicija aukščiau esančios „Eglės“. Alytiškės su 4 taškais rikiuojasi septintoje vietoje. Šiame mače Vilniaus ekipai net 12 įvarčių įmetė Silvija Mackonytė, 9 pridėjo Aistė Malinauskaitė, po 4 – Kamilė Stanelytė ir Ana Andronik. Alytaus klube Gabrielė Paukštytė pasižymėjo 9 kartus, Deimatė Burbaitė – 7, Iveta Filipauskaitė ir Luka Matusevičiūtė – po 3.

Klaipėdoje užfiksuotas bene atkakliausias mačas šiame ture, tačiau būtent to ir buvo galima tikėtis, kadangi susitiko turnyrinės lentelės kaimynės. Namuose žaidusios „Viesulo SC-Dragūno“ rankininkės 35:33 (18:16) palaužė Šiaulių SC „Dubysą“. Uostamiesčio klubui ši pergalė leido susikurti 2 taškų persvara lentelėje prieš šiaulietes ir įsitvirtinti penktoje vietoje. Klaipėdos klubui Austėja Rimkutė ir Vanesa Grišmanauskaitė įmetė po 6 įvarčius, Aušra Stroputė pridėjo 5. Šiaulių ekipoje išsiskyrė Laura Tumaitė, pelniusi net 14 įvarčių, Lina Abramauskaitė ir Rugilė Bendikaitė surinko po 4.