LRF moterų taurės pusfinalyje laukia intriguojantys mūšiai

Publikuota - 2021-02-06 Autorius - Tautvydas Kubilius

Jau šį šeštadienį Garliavoje rinksis stipriausios Lietuvos moterų komandos, kurios susigrums dėl Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės.

12.00 val. jėgas pirmajame pusfinalyje išmėgins vienos šio sezono lyderių Kauno „ACME-Žalgirio“ rankininkės ir Šiaulių SC „Dubysa“/ŠSG. Abi komandos prieš metus vykusiose varžybose pralaimėjo savuosius pusfinalius, tad šįmet turės puikią galimybę reabilituotis.

Šiuo metu žalgirietės moterų čempionate išgyvena pakilimą. Po dviejų iš eilės nesėkmių praėjusių metų pabaigoje kaunietės sugebėjo atsitiesti ir iškovojo 4 pergales iš eilės. Su 7 pergalėmis per 9 mačus žalgirietės yra antroje lentelės vietoje.

A.Skarbaliaus su komanda finalo ketverte nebus

Būtent su Šiaulių merginomis jos žaidė paskutiniajame moterų lygos ture ir šventė pergalę 51:22. Vis tik komandos vyriausiasis treneris Antanas Skarbalius teigė, kad šį rezultatą reikėtų pamiršti.

„Didžiausia klaida, ką galime padaryti – tai sureikšminti šį rezultatą. Varžovės žaidė be kelių svarbių savo žaidėjų, tad taurės varžybose pamatysime jau kitokį jų veidą. Varžovės turi patyrusių žaidėjų kaip Deimantė Pupšytė, kuri pridarė problemų lygos rungtynėse, bei tikrai talentingų jaunų rankininkių, kurios gali vieną dieną pasibelsti ir į rinktinės duris“, – teigė strategas.

Vis tik pats Antanas Skarbalius finalinio ketverto metu komandai nevadovaus. Šaliai vis dar esant pandemijos gniaužtuose 73 metų profesorius vadovavimą komandai rungtynių metu yra patikėjęs asistentei Aurikai Celiešienei.

„Situacija yra tokia, kad geriau pasisaugoti, todėl turėsiu žiūrėti rungtynes per televiziją. Kalbant apie mūsų komandą, reikia pažymėti, kad šiemet įvykdyme šiek tiek korekcijų. Taikome daugiau universalesnį žaidimo modelį ir žaidėjos rungtyniauja dažnai ne sau įprastose pozicijose. Deimantė Baranauskaitė, Martyna Vaitkutė rungtyniauja ne tik krašte, bet ir atsitraukusios.

Prieš sezoną praradome Klaudiją Šidlauskytę, taip pat neturime vartininkės Olesės Semenčenko. Vis tik kitos žaidėjos subrendo fiziškai. Atėjo laikas kitoms žaidėjoms atsiskleisti“, – kalbėjo A.Skarbalius.

Šiaulių komandos vyriausioji trenerė Birūta Vaitiekienė džiaugėsi tuo, kad pavyks į Garliavą atvykti pagrindinės sudėties.

„Šis sezonas mums tikrai nėra lengvas. Mūsų vyresnėms žaidėjoms sunku derinti darbus ir žaidimą komandoje, tačiau panašu, kad Garliavoje galėsime remtis savo pagrindinėmis žadėjomis. Tai tikrai suteikia optimizmo.

Be abejo varžovės yra labiau patyrusios ir pranoksta mus meistriškumu, bet tame yra ir pozityvo. Žaidžiant su tokiomis komandomis galbūt rezultatai kol kas netenkina, kartais pasigendu jaunų žaidėjų sportinio pykčio“, – akcentus dėliojo trenerė.

Apie „ACME-Žalgirio“ merginas kalbėdama B.Vaitiekienė išskyrė šios ekipos žaidėjų fizinius pranašumus, tačiau teigė, kad taurės varžybos prideda papildomos motyvacijos.

„Varžovės mus pranoksta greičiu ir fiziškumu. Jeigu poziciniame žaidime dar kažkiek galime apsiginti, tai su jų greitomis atakomis tvarkytis sekėsi išties sunkiai.
Nepaisant to, būnant tarp 4 stipriausių komandų jauti didesnį spaudimą. Jau buvimas pusfinalyje prideda daugiau atsakomybes ir tuo pačiu atsiranda noras pasirodyti kuo geriau“, – teigė trenerė.

Antrajame pusfinalyje 14.00 val. susitiks Kauno raj. „Cascada-HC Garliava SM“ kausis su Vilniaus „Egle“. Pastarosios dvi komandos susitiko praėjusių metų taurės finale ir tuomet pergalę šventė Kauno rajono klubas.

Šį sezoną garliavietės pradėjo užtikrintai – be pralaimėjimų žygiuojama Lietuvos moterų rankinio lygoje bei dar rudenį iškovota LRF supertaurė. Būtent ši varžovių serija, anot „Eglės“ vyr. trenerio Karolio Kaladinsko, vilnietėms suteikia tik dar daugiau motyvacijos.
K.Kaladinskas džiaugėsi komandos sportine forma

„Varžovių pergalių serija mums suteikia tik daugiau motyvacijos, o, kaip žinia, ginti titulą visada yra sunkiau negu jį iškovoti. Nuo praėjusių metų abi komandos daug nepasikeitė, tačiau, manau, kad galima tikėtis brandesnio žaidimo“, – kalbėjo „Eglės“ treneris.

Vilniaus komandos treneris pažymėjo tai, kad jo vadovaujama komanda pastaruoju metu vis gerino žaidimą Lietuvos moterų lygoje.

„Mes turėjome rungtynes kelis iš eilės savaitgalius, tai yra šioks toks mūsų privalumas. Manau, kad su kiekvienomis rungtynėmis atrodėme vis geriau. Treniruočių proceso nebuvome sustabdę yra darbas vyko nuolatos“, – apie situaciją klube pasisakė K.Kaladinskas.

„Eglė“ iš kitų komandų išsiskiria gana ilgu atsarginių žaidėjų suoleliu, o ekipos vyr. treneris džiaugėsi ir jaunų žaidėjų integracija šį sezoną.

„Mūsų komandoje niekas nežaidžia daugiau nei 40 minučių. Stengiamės išnaudoti savo turimas žaidėjas ir labai džiugu, kad mūsų jaunosios žaidėjos sėkmingai įsiliejo į klubą. Garliavos klubas šiuo metu žaidžia brandžiau nei, kad anksčiau, o svarbiausiu aspektu, manau, vis tiek taps žaidėjų individualus pasirodymas“, – teigė treneris.

Garliavos komandos vyriausioji trenerė Rita Urnikienė teigė, kad ją prieš finalo ketverto kovas šiek tiek neramina tai, kad ekipa pastaruoju metu neturėjo daug žaidybinės praktikos. Garliavietės šiais metais spėjo sužaisti dar tik vienerias rungtynes su „Dubysa“/ŠSG, o kiti jų mačai buvo atidėti.

„Mūsų pagrindinė problema – rungtynių trūkumas. Tikrai neramina tai, kad neturėjome galimybių sužaisti daugiau mačų. Tos žaidybinės praktikos šiek tiek trūksta. Vilnietės žaidė savuosius mačus ir tai gali būti jų šioks toks pranašumas“, – paminėjo trenerė.

Garliavietės praėjusiais metais triumfavo Alytuje vykusiose finalo ketverto varžybose ir nors, anot trenerės, papildomas spaudimas šiek tiek jaučiasi, tačiau komandos išmušti iš vėžių tai neturėtų.

„Nėra, kad labai pergyventumėme dėl titulo išsaugojimo, tačiau faktas, kad jo išlaikymas vienas pagrindinių tikslų. Pusfinalyje mūsų pranašumu, manau, gali tapti mūsų jaunystė. Žaidėjos viena kitas pažįsta, jų pusėje – galbūt šiek tiek daugiau patirties“, – svarstė trenerė.

Abejas pusfinalio rungtynes šeštadienį ir finalo akistatą sekmadienį bus galima stebėti SPORT1 kanalu.