LRL lyderis „Dragūnas“ namuose įveikė čempionės titulą ginančią „Šviesą“

Publikuota - 2023-03-15 Autorius - Viktoras Kesminas

Lietuvos rankinio lygoje (LRL) trečiadienį sužaistos vienerios rungtynės. Reguliariojo sezono nugalėtojų titulą jau anksčiau užsitikrinę Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai namuose pranoko dėl antros vietos reguliariajame sezone kovojančią čempionę Vilniaus „Šviesą“. Atkakliai ir rezultatyviai vykęs pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis 20:20. Po pertraukos komandos koja kojon žengė dar 10 min., tačiau vėliau šeimininkai perėmė iniciatyvą ir ją išlaikė iki finalinės sirenos. „Dragūnas“ laimėjo 38:32 ir reguliarųjį sezoną baigė keturių pergalių serija.

 Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Gytis Šmantauskas, pelnęs 7 įvarčius. Ighoris Odinokovas ir Tomas Drakšas prie pergalės pridėjo 6 įvarčius, 5-is įmetė Laurynas Simonavičius. „Šviesos“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo 9 įvarčius surinkęs Valdas Drabavičius. 7 įvarčius pelnė Mantas Urvikis, 6 – Tadas Rasakevičius.
„Dragūnas“ per 12 rungtynių surinkęs 21 tašką tapo reguliariojo sezono nugalėtoju ir užsitikrino tiesioginį kelialapį į pusfinalį. Prie antros vietos ir antro kelialapio į pusfinalį priartėjo „Šviesos“ pralaimėjimu pasinaudojęs Alytaus „Varsa-Stronglasas“. Dzūkijos sostinės ekipa po 10 rungtynių turi 15 taškų ir tašku lenkia rungtynėmis daugiau sužaidusią „Šviesą“. Be to, alytiškiai turi geresnį tarpusavio susitikimų balansą. Todėl per likusias dvejas rungtynes „Varsai“ pakanka iškovoti bent taškų susitikimuose su autsaideriais.
Likusiuose turuose kovo 18 d. „Varsa-Stronglasas“ namuose susitiks su Panevėžio „SC-RSSG-Grifu“, o HC „Vilnius“ žais su Vilniaus „Amber“. Kovo 25 d. „Šviesa“ namuose priims Kauno „Granitą-Karį“, o „Varsa-Stronglasas“ svečiuose rungtyniaus su „Amber“.
3-6 vietas užėmusios komandos kovas atkrintamosiose varžybose pradės nuo ketvirtfinalio.