Nervų karą ir baudinių seriją laimėję Lietuvos rankininkai tęs kovą dėl kelialapio į pasaulio čempionatą

Publikuota - 2024-03-17 Autorius - Viktoras Kesminas

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė po dramatiškos kovos įveikė Suomijos nacionalinę komandą ir tęs kovą dėl kelialapio į 2025 m. pasaulio čempionatą. Abejos lietuvių ir suomių rungtynės baigėsi lygiosiomis. Kas pateks į lemiamą atrankos etapą sprendėsi baudinių serijoje.

Pirmos rungtynės ketvirtadienį Vantoje baigėsi lygiosiomis 20:20. Atsakomosiose rungtynėse Alytuje pagrindinis rungtynių laikas vėl baigėsi lygiosiomis 26:26.
Pirmą kėlinį švieslentėje dažniausiai degė lygus rezultatas. 25 min. lietuviams pavyko įgyti dviejų įvarčių pervarą 12:10, tačiau prieš pertrauką suomiai sugebėjo pasivyti 13:13. Antro kėlinio viduryje jau suomiai perėmė iniciatyvą ir susikrovė trijų įvarčių pranašumą 21:18 ir 24:21. Tačiau gausiai susirinkusių žiūrovų griausmingai palaikomi šeimininkai sugebėjo išlyginti rezultatą 26:26.
Pačioje rungtynių pabaigoje, kiekybinę persvarą turėję suomiai surengė ilgą ataką ir jų mestas kamuolys skrodė vartų tinklą. Tačiau teisėjai nusprendė, kad metimas buvo pasibaigus rungtynių laikui ir nugalėtojas sprendėsi baudinių serijoje.
Pirmoje penkių metimų baudinių serijoje komandoms pavyko realizuoti po tris metimus ir rezultatas toliau liko lygus 29:29. Pratęsus baudinių seriją, vienas suomių lyderių Benjaminas Helanderis pataikė į Luko Gurskio saugomų vartų skersinį. Tuo tarpu Lietuvos rinktinės lyderis Aidenas Malašinskas šaltakraujiškai realizavo baudinį ir Lietuvos rankininkai išplėšė pergalę 30:29.
„Aš praktiškai visą karjerą ir rinktinėje, ir klubuose mėtau 7 metrų baudinius. Bet vis tiek yra jauduliukas. Aišku, kai reikia mesti tokį lemiamą metimą, jaudulys yra didesnis. Tai normalu. Bet nuaidi teisėjo švilpukas, įkvepi ir tas jaudulys praeina. Nieko naujo neprigalvojau, atėjau ir mečiau savo metimą“, – sakė iš viso 8 įvarčius pelnęs ir Lietuvos rinktinės gretose rezultatyviausiai žaidęs A. Malašinskas.
Per pagrindinį rungtynių laiką Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Karolis Antanavičius. Nepaisant dar pirmame kėlinyje gautos rankos traumos, K. Antanavičius surinko 7 įvarčius, tris iš jų – antro kėlinio pabaigoje, kai reikėjo vytis varžovus.
„Pergalę lėmė charakteris. Mes lietuviai nesam techniškiausi, nežaidžiam labai gražiai, bet ką jau ką, tai galim kovoti, netausodami savęs. Tik atsidavimas aikštelėje visu šimtu procentų gali lemti mūsų gerą rezultatą. Man pačiam pirmam kėlinyje įplyšo pirštas. Gydytojas greitai susiuvo ir liepė eit žaisti. Gydytojas padarė keturias siūles, nuskausmino ir trauma netrukdė žaisti. Viskas buvo gerai. Mums labai padėjo ir namų sienos. Kai rungtynės vyksta taškas į tašką, labai svarbu, kad padėtų žiūrovai. Jie šiandien labai padėjo pasiekti pergalę“, – teigė K. Antanavičius.
Ernestas Stvolas prie pergalės pridėjo 3 įvarčius, Benas Petreikis, Gerdas Babarskas, Benas Butkus ir Mindaugas Dumčius – 2, Džiugas Jusys, Marius Kairys, Karolis Grigas ir Mantas Urvikis – 1.
Lietuvos rinktinės vartininkai Giedrius Morkūnas atrėmė 7-is metimus iš 26-ių, o Lukas Gurskis – 4-is metimus iš 13-os.
„Iškart po rungtynių emocijos liejasi per karštus, tai dar sunku ką komentuoti. Mūsų pergalę nulėmė charakteris. Mes lietuviai niekada nepasiduodam. Likus 8 minutėms atsilikome trimis įvarčiais. Bet mes tarpusavyje vis tiek kalbėjom, kad tai yra mūsų rungtynės ir varžovai pergalės iš mūsų neatims. Buvo labai sunku, bet kovojome iki galo. Lietuvių charakteris eilinį kartą parodė, kad jis duoda vaisių. Buvo nuostabu šiandien žaisti su tokiu žiūrovų palaikymu. Po kiekvieno įvarčio atsisuki į žiūrovus, o ten nerealios emocijos, visi džiaugiasi kartu su mumis. Padovanoti tokią pergalę Lietuvai yra labai smagu“, – pergale džiaugėsi rinktinės kapitonas Gerdas Babarskas.
Dvikovoje su suomiais Lietuvos rinktinei negalėjo vadovauti vyriausiasis treneris Gintaras Savukynas. Katare dirbančio trenerio, dėl nesuderinto varžybų tvarkaraščio, į rinktinę neišleido Dohos „Al Arabi“ klubas.
Lietuvos rinktinei Vantoje ir Alytuje vadovavo trenerio asistentai Gintaras Paškevičius ir Egidijus Petkevičius bei prie štabo prisijungęs Miglius Astrauskas.
„Vyriausiasis treneris labai daug prisidėjo prie pergalės. Gavom visą įmanomą analizę ir susistemintus vaizdo įrašus. Ačiū treneriui už tai, kad net ir tokiomis aplinkybėmis jis puikiai dirba savo darbą. Savukynas nuolat komunikavo su treneriais ir su žaidėjais. Aišku, rungtynių metu niekas nepadarys darbo aikštelėje, kaip tik mes, žaidėjai. Tai mes išėjome paruošti ir stengėmės padaryti viską, kas įmanoma. Tai buvo kolektyvinė pergalė, pradedant nuo trenerių ir žaidėjų ir baigiant kartu su visais žiūrovais“, – sakė G. Babarskas.
Lemiame pasaulio čempionato atrankos etape Lietuvos rankininkai gegužės 8 ir 11 d. susitiks su Vengrijos rinktine. Pirmos rungtynės vyks Lietuvoje, atsakomosios – Vengrijoje.
Pasaulio čempionatas, kuriame žais 32 rinktinės, prasidės kitų metų sausio 14 d. ir vyks trijose šalyse – Kroatijoje, Danijoje ir Norvegijoje.