Penktajame LMRČ ture „ACME-Žalgirio“ ir „Eglės“ kaktomuša

Publikuota - 2020-11-20 Autorius - Tautvydas Kubilius

Šeštadienį Lietuvos moterų rankinio čempionate bus žaidžiami 3 penkto turo mačai. Kaune „ACME-Žalgiris“ susitiks su Vilniaus „Egle“, SK „Molėtai“ priims Kauno raj. „Cascadą-HC Garliavą SM“, o Šiaulių „SC Dubysa“-ŠSG – Klaipėdos „Viesulo SC – Dragūną“.


  „ACME-Žalgiris“ – „Eglė“ prognozė 60-40

  Kol kas kaunietės iškovojo visas 3 pergales naujajame sezone, o Vilniaus rankininkės pirmąjį pralaimėjimą patyrė praėjusiame ture, kuomet turėjo pripažinti „Cascados–HC Garliavos SM“ pranašumą.

  Nežymų favoričių statusą šiose rungtynėse turės aikštės šeimininkės „ACME-Žalgiris“ merginos. Šios ekipos pagrindinis pliusas yra puolimas – kaunietės per tris žaistus mačus pasižymėjo 115 įvarčių ir jų vidurkis (38,3) yra aukščiausias visoje lygoje. Komandos žaidimo gijas laiko prie naujos sau pozicijos besipratinanti Audinga Kniubaitė. Universali žaidėja šiuo metu rungtyniauja centre, nors visą karjerą žaidė daugiausiai kraštuose, o pernai ją dažnai matydavome ir linijoje.

  Praėjusiais metais „ACME-Žalgiris“ kentėjo dėl trumpo atsarginių žaidėjų suolelio, tačiau šiuo metu ši problema jau kur kas mažesnė. Nors Antanas Skarbalius vis dar daugiausiai remiasi savo pagrindinėmis žaidėjomis, tačiau palaikyti aukštesniam rungtynių tempui jis jau gali kelti ir gausesnį būrį žaidėjų nuo suolo.

  Svarbiu faktoriumi rungtynėse gali tapti Aušra Šponė, kuri praleido praėjusio turo rungtynes su Kauno rajono ekipa. Kairiajame pusiau krašte rungtyniaujanti rankininkė yra vienas iš pagrindinių pasirinkimų puolime. Jos sugebėjimas atakuoti vartus iš tolimojo nuotolio gerokai palengvina vilniečių žaidimą. Dar vienas šios komandos ginklas yra puikiai sezono pradžioje atrodanti Rita Repečkaitė. Iš Molėtų kilusi linijos žaidėja renka 6,75 įvarčio per rungtynes ir realizuoja 75 procentus visų savo metimų.

  Šias rungtynes bus galima tiesiogiai stebėti LRF youtube kanale.

  „SC Dubysa“-ŠSG – „Viesulo SC-Dragūnas“ prognozė 45-55

  Kiek netikėtai Klaipėdos rankininkės sezoną pradėjo 4 pralaimėjimais iš eilės, tačiau tam galima surasti pateisinimų. Ekipa kol kas žaidė su visomis nominaliomis favoritėmis.

  Pagrindinis klausimas ar ta pralaimėjimų serija neatsiliepė merginų psichologijai, kadangi šiame ture jos sutiks jau tikrai įveikiamą varžovę. Šiaulietės kol kas laimėjo tuos mačus, kuriuos turėjo laimėti ir taškų prieš tiesiogines konkurentes nebarstė, o pralaimėjimai „ACME-Žalgiriui“ ar „Eglei“ nuostabos kelti neturėjo.

  Šiaulių ekipos žaidimas labai stipriai priklauso nuo Lauros Tumaitės, kuri yra neabejotina komandos lyderė. Ši vos 16 metų rankininkė per pirmuosius keturis mačus vidutiniškai rinko 9,25 įvarčio ir būtent jos sustabdymas turėtų būti Klaipėdos ekipos prioritetu.

  Klaipėdietės savo rotacijoje turi daugiau pasirinkimo ir universalumo. Komandos žaidimui vadovauja Aušra Stroputė, o įvarčius sėkmingai gali rinkti Ugnė Kavalenkaitė ar Austėja Rimkutė. Būtent didesnė rotacija ir įvairesnis žaidimas gali tapti svarbiausiu šio mačo akcentu.

  SK „Molėtai“ ir „Cascada-HC Garliava SM“ prognozė 5-95

  Tikėtis intrigos šiame mače būtų naivu. Garliavietės čempionatą pradėjo 4 pergalėmis ir nė karto neleido suabejoti savo pajėgumu. Molėtų komanda kol kas pergalėmis džiaugtis negalėjo, tačiau su kiekvienomis rungtynėmis gerina savąjį žaidimą.

  Būtent į tai šiame mače abi komandos ir turėtų telkti dėmesį. Kauno rajono ekipai šiose rungtynėse yra puiki galimybė išbandyti savo atsargines žaidėjas, taip jas vis daugiau pajungiant į rotaciją, o namuose žaisianti Molėtų ekipa gali dar labiau pašlifuoti savąjį žaidimą. Įdomu, kaip Molėtų komandos lyderė Ieva Podolskė atrodys prieš tokio pajėgumo komandą. 22 metų rankininkė dažniausiai imasi iniciatyvos šioje komandoje ir renka 7,75 įvarčio per rungtynes.