Pirmos lygos finale susitiks Varėnos „Ūla“ ir Klaipėdos „Viesulo SC/Dragūnas“

Publikuota - 2023-04-22 Autorius - Viktoras Kesminas

Varėnoje prasidėjo Lietuvos rankinio Pirmos lygos finalo ketvertas. Po šeštadienį vykusių pusfinalių paaiškėjo finalo pora. Reguliariojo sezono nugalėtojai ir finalo ketverto šeimininkai Varėnos „Ūlos“ rankininkai 29:23 (15:12) įveikė RK „Šiaulių“ ekipą. Pirmą kėlinį vyko lygus žaidimas, tačiau po pertraukos pilnutėlės salės audringai palaikomi „Ūlos“ rankininkai nutolo nuo varžovų. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Tomas Valentukevičius, pelnęs 8 įvarčius. Laurynas Petrušis prie pergalės pridėjo 6 įvarčius, 4-is įmetė Rapolas Valadka. Šiauliečių komandai 8 įvarčius pelnė Simas Butkus, 7 – Artūras Budraitis. 

„Pirmą kėlinį buvo labai atkakli kova. Jautėsi, kad žaidėjai jaudinasi, kai tribūnose buvo toks triukšmingas palaikymas. Žaidėjai kartais net negirdėdavo mano komandų, kad reikia keistis. Antrame kėlinyje žaidėme ramiau, pagerėjo mūsų gynyba, puikiai žaidė vartininkai ir mums pavyko susikrauti apčiuopiamą persvarą“, – komentavo „Ūlos“ treneris Tomas Barysas. 
Kitame pusfinalyje antrą vietą reguliariajame sezone užėmęs Klaipėdos „Viesulo SC/Dragūnas“ 41:30 (17:15) nugalėjo Šalčininkų r. „Sokol“ ekipą. Įpusėjus pirmam kėliniui klaipėdiečiai įgijo penkių įvarčių persvarą 10:5. Tačiau Šalčininkų komandai pavyko ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą 14:13. Kėlinio pabaigoje ir antro kėlinio pradžioje pirmaujanti komanda keitėsi dar pora kartų, bet nuo 40-os minutės „Viesulo SC/Dragūnas“ tvirtai perėmė iniciatyvą ir iškovojo įtikinamą pergalę. Nugalėtojams Paulius Čėsna pelnė 8 įvarčius, po 7 įvarčius įmetė Tomas Drakšas ir Matas Kairys. „Sokol“ gretose rezultatyviausiai žaidė 7 įvarčius pelnęs Andrejus Gaidukas, 6-is įmetė Mantas Urvikis, 5 – Janas Girdzijevskis.
„Buvo lygios rungtynės ir tik per paskutines dešimt minučių įgijom persvarą. Turėjome daugiau jėgų, daugiau lygiaverčių keitimų. Mūsų jaunesni žaidėjai, mes diktavome rungtynių tempą, greičiau bėgome ir pelnėme nemažai lengvų įvarčių. Antrame kėlinyje varžovai labiau pavargo ir mes išnaudojome jų klaidas“, – sakė geriausiu rungtynių žaidėjų išrinktas „Viesulo SC/Dragūnas“ rankininkas Justinas Riauba. 
Sekmadienį Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos sporto salėje kova dėl trečios vietos tarp „Šiaulių“ ir „Sokol“ komandų prasidės 12.00 val. Finalas tarp „Ūlos“ ir „Viesulo SC/Dragūno“ prasidės 14.30 val.
„Prieš finalo ketvertą kėlėme pačius aukščiausius tikslus. Jie nesikeičia, norime tapti lygos nugalėtojais. Aišku, „Ūlos“ rankininkai turi pranašumą – savo žiūrovus ir namų sienas, todėl laukia labai sunkios rungtynės. Bet ir mums smagu žaisti, kai salė pilna žiūrovų. Norėtųsi, kad visose rungtynėse susirinktų tiek žiūrovų“, – teigė „Viesulo SC/Dragūnas“ rankininkas J. Riauba. 
„Varėnoje visi sirgaliai, tiek vaikai, tiek ir seneliai bei močiutės laukia „Ūlos“ pergalės. Labai norime jiems padovanoti pergalę. Kitokio tikslo mes ir neturime. Turbūt net nebuvo minčių, kad galime nepatekti į finalą ir jam kryptingai ruošėmės. Aišku, bus sunku atstatyti po sunkaus pusfinalio, bet ir varžovams tokios pat sąlygos. Mūsų koziris – fantastiški mūsų fanai. Atmosfera salėje fantastinė. Norėjome padaryti Varėnai šventę, tai mums pavyko. Dabar lieka uždėti vyšnaitę ant torto ir padovanoti Varėnai pergalę finale“, – kalbėjo „Ūlos“ treneris T. Barysas.