Po pertraukos sugrįžusioje moterų lygoje pergales skynė lyderės

Publikuota - 2021-01-17 Autorius - Tautvydas Kubilius

Savaitgalį po pertraukos vėl sugrįžo Lietuvos moterų rankinio lygos kovos. Šiais metais moterų čempionato varžybos dar nebuvo vykusios, o stipriausios moterų komandos pastarąjį kartą žaidė tik gruodžio viduryje.

Atkakliausia kova užfiksuota uostamiestyje, kur pergalę šventė viešnios iš Vilniaus – „Viesulo SC-Dragūno“ nuotr.

Ilga pertrauka panašu, kad neigiamos įtakos lyderėms neturėjo. Kol kas nė karto nesuklupusi Kauno raj. „Cascada-HC Garliava SM“ ir naujuosius metus pradėjo pergalingai. Čempionato lyderės namuose priėmė Šiaulių SC „Dubysos“ rankininkes. Didelės intrigos šiame mače nebuvo ir garliavietės pasiekė užtikrintą pergalę 50:22 (26:8).

Net trys šeimininkių žaidėjos šiame susitikime sugebėjo pelnyti dviženklį įvarčių skaičių – po 10 kartų pasižymėjo Kamilė Bušaitė, Inesa Verbovik ir Karolina Sparnauskaitė. 8 įvarčius šiais komandai surinko Evelina Dževerakaitė. Šiaulių komandai po 5 įvarčius surinko Evelina Damanskytė ir Laura Tumaitė, Rūta Abramauskaitė pridėjo 4.

Po šios pergalės Garliavos komanda turo savo sąskaitoje 14 taškų ir užima pirmą vietą, o šiaulietės turi 4 taškus ir yra penktos.

Užtikrinta pergale naujuosius metus pradėjo ir Kauno „ACME-Žalgiris“, viešėjęs Alytuje. Kaunietės be didesnio vargo 52:20 (28:10) pranoko vietos SRC „Margirio“ merginas.

Nugalėtojų komandai 10 įvarčių pelnė Deimantė Baranauskaitė, 9 pridėjo Neringa Gudaitytė, 8 – Martyna Vaitkutė. Alytaus ekipoje išsiskyrė Deimantė Burbaitė, kuri pasižymėjo 9 įvarčiais, Gabrielė Paukštytė pridėjo 5 tikslius metimus.

Praėjusių metų pabaigoje taškų išbarsčiusios žalgirietės šiuo metu yra trečios ir turi savo sąskaitoje 10 taškų. Alytiškės su 2 taškais dalijasi 6–7 vietas.

Atkakliausia kova vyko uostamiestyje, kur Klaipėdos „Viesulo SC-Dragūnas“ priėmė Vilniaus „Eglės“ rankininkes.

Dar antrojo kėlinio pradžioje Klaipėdos merginos pirmavo (14:11), o įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus – 20:20. Vis tik mačo pabaigą solidžiau sužaidė viešnios iš sostinės ir šventė pergalę – 30:25 (11:13).

Greta Sadauskaitė nugalėtojoms surinko 10 įvarčių, Vakarė Damulevičiūtė pridėjo 6, Rita Repečkaitė – 4. Klaipėdos komandai Dovilė Mižutytė pelnė 11 įvarčių, Mireta Rutytė surinko 5, Austėja Rimkutė – 4.

Po šios pergalės „Eglė“ su 8 taškais lieka ketvirta, o Klaipėdos merginos su alytiškėmis dalijasi 6–7 vietas ir turi 2 taškus.