Prieš rinktinės stovyklą – lietuvių pergalės Prancūzijoje, Austrijoje ir Vokietijoje

Publikuota - 2024-03-10 Autorius - Viktoras Kesminas

Prieš kovo 10 dieną Alytuje prasidėsiančią Lietuvos rinktinės stovyklą, keturi Lietuvos rinktinės rankininkai penktadienį dar žaidė rungtynes savo klubuose.

PRANCŪZIJA
Prancūzijos čempionate antrą pergalę iš eilės iškovojo „Aix“ komanda su Lietuvos rinktinės kapitonu Gerdu Babarsku. „Aix“ namuose 34:30 nugalėjo „Dunkerque“ septynetą. G. Babarskas realizavo abu savo metimus ir prie pergalės pridėjo 2 įvarčius. Gynyboje lietuvis devynis kartus sustabdė varžovų atakas. 
„Aix“ pakilo į šeštą vietą. Nuo ketvirtos pozicijos, kuri garantuoja kelialapį į EHF Europos lygą, lietuvio ekipą skiria 6 taškai. Iki čempionato pabaigos lieka 10 turų.

AUSTRIJA
Austrijos čempionate pergalę iškovojo Hardo „Alpla“ komanda ir Karolis Antanavičius. Antrą vietą užimantys „Alpla“ rankininkai savo aikštelėje įtikinamai 34:28 nugalėjo penktoje pozicijoje esančią „Krems“ ekipą. K. Antanavičius pelnė 5 įvarčius ir savo komandoje buvo tarp rezultatyviausių.  
Iki reguliariojo sezono pabaigos likus 3 turams, „Alpla“ nuo pirmaujančio „Tirol“ klubo atsilieka 3 taškais.
VOKIETIJA
Vokietijos antrojoje lygoje taškus iškovojo abi komandos, kuriose žaidžia lietuviai. „N-Lubbecke“ ekipa su Benu Petreikiu namuose pačioje rungtynių pabaigoje 27:27 išplėšė lygiąsias dvikovoje su lygos lyderiu „Postdam“ klubu. B. Petreikis pelnė įvartį. 
Jau ketverių iš eilės rungtynių negalintys laimėti „N-Lubbecke“ rankininkai nukrito į šeštą vietą. Nuo antros pozicijos, kuri garantuoja kelialapį į pirmąją Bundeslygą, lietuvio ekipą skiria jau 9 taškai.
Nepralaimėtų rungtynių seriją iki keturių pratęsė Dresdeno „Elbflorenz“ komanda su Mindaugu Dumčiumi. Septintą vietą užimantys „Elbflorenz“ rankininkai svečiuose 30:27 nugalėjo vienuoliktoje vietoje esantį „Grosswallstadt“ klubą, kuriame dirba buvęs Lietuvos rinktinės rankininkas Povilas Babarskas. M. Dumčius nugalėtojams pelnė įvartį ir rezultatyvų perdavimą. 
„Elbflorenz“ nuo laipteliu aukščiau esančio „N-Lubbecke“ atsilieka 2 taškais. Iki sezono pabaigos lieka 10 turų.