Rankinio šeštadienis: dvi įtemptos kovos, „Ąžuolo“ sugrįžimas ir „Molėtų“ pergalė

Publikuota - 2021-09-25 Autorius - Viktoras Kesminas

Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko 4 kovos. „Utena“ namuose susigrūmė su Šalčininkų „Sokol“, į rankinio lygą grįžusi „Kauno Ąžuolo“ komanda galingai debiutavo įveikusi Panevėžio „SC-RSSG-Grifo“ rankininkus, uostamiestyje „Dragūnas-Viesulas“ turėjo pripažinti Vilniaus HC „Amber“ pranašumą, o „Molėtai“ susigrūmė su „Šiaulių“ ekipa.

„Utena“ po trilerio šventė pergalę

Pagrindinį LRL sezoną „Utena“ pradėjo pergale prieš Šalčininkų „Sokol“ rankininkus rezultatu 31:29 (15:16).
Nors uteniškiai pirmąjį kėlinį pradėjo užtikrintai, tačiau persvaros išlaikyti nesugebėjo ir antrą kėlinio dalį turėjo vytis svečius iš Šalčininkų. Nors vienu metu komandas skyrė net 5 įvarčiai, uteniškiai sugebėjo užbaigti kėlinį nuo varžovų atsilikdami minimaliai - 15:16.
Antrajame kėlinyje aikštelės šeimininkams pavyko persverti rezultatą savo naudai (22:20) ir išlaikyti šią persvarą iki kėlinio galo - 31:29.

HC „Utena“: Mantas Meduneckis - 11, Mantas Zabulis - 6 (3 iš 7 m), Dovydas Vitkus - 6 (2 iš 7 m), Pijus Gimbutis - 4, Deividas Čipkus, Andrius Norvila, Kasparas Ubeika ir Evaldas Morkvėnas - po 1.
Šalčininkų HC „Sokol“: Mantas Urvikis - 9 (4 iš 7 m), Elvin Žukovski - 7, Jaroslav Trocki, Jan Girdzijevskij ir Rolandas Bliznevič - po 3, Pavel Vitoženc ir Kevin Žalis - po 2.

Grįžimą į rankinio lygą „Ąžuolas“ paminėjo pergale

„Kauno Ąžuolo“ komanda aikštelėje susigrūmė ir įveikė Panevėžio „SC-RSSG-Grifo“ rankininkus rezultatu 37:28 (18:14).
Rungtynes aikštelės šeimininkai pradėjo užtikrintai ir iki kėlinio vidurio susikrovė 8 įvarčių persvarą (12:4). Tačiau iki kėlinio pabaigos „Grifui“ pavyko ją sumažinti perpus - 18:14.
Antroje rungtynių pusėje panevėžiečiai pradėjo lipti „ąžuolams“ ant kulnų ir vienu metu komandas skyrė vos įvartis (19:18). Po šio priartėjimo Kauno rankininkai pradėjo didinti tempą ir greitai grįžo prie turėtos 8 įvarčių persvaros (33:25) ir arčiau „Grifo“ jau nebeprisileido.

HC „Kauno Ąžuolas“: Vilius Juozaitis - 10, Arminas Stankūnas - 6, Karolis Jankauskas - 5 (1 iš 7 m), Mantas Sturonas - 4, Donatas Burmonas - 3, Ernestas Milius, Vilius Daunoravičius, Martynas Stumbra ir Lukas Sutkus - po 2, Arijus Kimantas - 1.
Panevėžio „SC-RSSG-Grifas“: Amandas Šarkanas, Evaldas Vėta ir Titas Janušonis (1 iš 7 m) - po 6, Egidijus Narakas, Petras Očikas ir Bemas Skaburskis - po 2, Ignas Storukas, Gabrielius Meleika, Gabrielius Čekanauskas ir Edvinas Šakalys - po 1.

Klaipėdoje pergalę išplėšė „Amber“

Dar vienas trileris vyko uostamiestyje. Nors nei „Dragūnas-Viesulas“, nei HC „Amber“ didžiąją rungtynių dalį neįstengė persverti rezultato savo pusėn, tačiau rungtynių laikui pasibaigus pergalę šventė Vilniaus HC „Amber“ žaidėjai 32:28 (14:13).
Pirmasis kėlinys buvo tikra lygiaverčių priešininkų kova, nė vienai komandai nepavyko atsiplėšti daugiau nei 1 įvarčiu, tačiau nežymiai pirmavo HC „Amber“. Pirmasis kėlinys baigėsi HC „Amber pirmaujant 14:13.
Antrąjį kėlinį dragūniečiai pradėjo išlygindami ir persverdami rezultatą, tačiau jų sėkmė ilgai nesitęsė ir Vilniaus rankininkai išlaikė ir dar padidino savo persvarą (23:19). Su nežymiais pasvyravimais tokią persvarą "Amber" išlaikė iki rungtynių pabaigos - 32:28.

Klaipėdos „Dragūnas-Viesulas“: Tomas Drakšas - 7 (2 iš 7 m), Ramojus Mažrimas - 6, Justas Čimbaras ir Kirill Shamov - po 5, Ignas Savičius ir Paulius Čėsna - po 2, Justas Čėsna - 1.
Vilniaus HC „Amber“: Romas Aukštikalnis - 10, Matas Aukštikalnis - 9 (3 iš 7 m), Tadas Tumosas - 4, Hleb Artsiukhou - 3, Ernestas Stvolas - 2, Pijus Gatelis, Giedrius Sveklas, Jovydas Jurašius ir Laurynas Pacevičius - po 1.

„Molėtai“ užtikrintai įveikė „Šiaulius“

Paskutinę šeštadienio kovą pradėję „Molėtai“, nors ir sunkiai įsibėgėdami, užbaigė nesunkia pergale prieš RK „Šiauliai“ komandą - 38:34 (20:12).
Nors rungtynių pradžioje rezultatas buvo apylygis, tačiau pirmąjį kėlinį „Molėtai“ užbaigė solidžia 8 įvarčių persvara prieš „Šiaulių“ rankininkus 20:12.
Antrasis kėlinys svečiams buvo šiek tiek palankesnis, pasivyti molėtiškių "Šiauliams" nepavyko.

HC „Molėtai“: Mindaugas Aurkis - 14 (1 iš 7 m), Airidas Petronis - 6, Julius Narkevičius ir Aurimas Misevičius - po 4, Juris Aganauskas - 3, Deividas Matulis ir Giedrius Paškovskis - po 2, Arminas Dikas, Augustinas Diktoras ir Donatas Broga - po 1
RK „Šiauliai“: Rokas Lesčinskas - 10 (1 iš 7 m), Gedvinas Jocas - 8, Aivaras Budrys ir Džiugas Saliamoris - 4, Ugnius Ivanovas - 3 (1 iš 7 m), Tomas Baliutavičius ir Rokas Zdanavičius - po 2, Justas Mielenis - 1.

Artimiausios LRL rungtynės vyks spalio 2 dieną. Vilniuje HC „Amber“ kovos su „Kauno Ąžuolu“, Panevėžyje „Grifas“ priims „Molėtus“, „Šiauliai“ išbandys Šalčininkų „Sokol“, o „Utena“ susigrums su Klaipėdos „Dragūnu-Viesulu“.