Suomius į neviltį varęs Lietuvos rinktinės vartininkas G.Morkūnas: „Namuose visada žaidžiam daug geriau“

Publikuota - 2024-03-16 Autorius - Viktoras Kesminas

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė sekmadienį Alytuje žais atsakomąsias 2025 m. pasaulio čempionato atrankos turnyro rungtynes su Suomijos nacionaline komanda. Ketvirtadienį vykęs pirmas lietuvių ir suomių susitikimas Vantoje baigėsi lygiosiomis 20:20. 

Nerezultatyviai vykusiose pirmose rungtynėse geriausiais rankininkais abiejose komandose buvo išrinkti vartininkai. 15-a metimų iš 31-o atrėmęs Lietuvos rinktinės vartininkas Giedrius Morkūnas teigia, kad atsakomosiose rungtynėse būtina išlaikyti tokią pat patikimą gynybą, tačiau reikia gerinti progų realizaciją. 
„Svarbiausias akcentas prieš atsakomąsias rungtynes tiek treniruotėse, tiek ir taktiniuose užsiėmimuose – metimų realizacija. Neįmetėme net 24 metimų, tai tikrai per daug. Atakoje turime daug geriau realizuoti susikurtas progas, o gynyboje turime toliau išlaikyti tokią koncentraciją, kaip buvo Suomijoje. Dvikovoje su suomiais man pačiam papildomos motyvacijos suteikia tai, kad pats esu trejus metus žaidęs Suomijoje ir norisi įrodyti, kad dar nesu nurašytas į veteranų gretas. Smagu prisidėti prie teigiamo rezultato ir smagu būti svarbia rinktinės dalimi“, – sakė 36-erių metų G. Morkūnas.
Su Suomijos Ryhimekio „Cocks“ klubu du sezonus Čempionų lygoje žaidęs G. Morkūnas, kaip ir labiausiai patyręs Lietuvos rinktinės rankininkas 37-erių metų Aidenas Malašinskas, sutartinai tvirtina, kad komandai labai svarbu atsakomąsias rungtynes žaisti namuose, prie savo žiūrovų. 
„Labai svarbu, kad atsakomąsias rungtynes žaidžiame namuose. Tai mums yra didelis privalumas. Mūsų pačios didžiausios pergalės yra pasiektos būtent namuose. Jeigu susirinks gausus būrys žiūrovų, jie mums tikrai palengvins darbą aikštelėje ir gali padėti patekti į kitą pasaulio čempionato atrankos etapą. Kokios rungtynės banguotos bebūtų, sėkmę visada lemia parodytas charakteris. Atsakomosios rungtynėse daug ką lems nusiteikimas ir koncentracija. O prie to ženkliai prisideda ir sirgalių palaikymas“, – tvirtino A. Malašinskas.
„Pirmose rungtynėse tikėjomės daugiau. Komandoje kalbėjome, kad pergalė 2-3 įvarčių persvara butų gerai, o 4-5 įvarčių pranašumas būtų labai gerai. Bet dabar liko lemiama dvikova namuose, kur tikimės pergalės. Namų sienos tikrai padeda, nes mes namuose visada daug geriau žaidžiam negu išvykoje. Prie savo žiūrovų esame ne vieną stiprų varžovą nugalėję, nes žiūrovų palaikymas mums yra labai didelė pagalba“, – teigė G. Morkūnas. 
Lietuvos ir Suomijos rinktinių susitikimas sekmadienį prasidės 18 val. Prieš lietuvių ir suomių rungtynes, 15.30 val. atsakomąsias pasaulio čempionato atrankos rungtynes žais Alytaus areną namų rungtynėms pasirinkusi Ukrainos rinktinė. Pirmose rungtynėse Ukrainos rankininkai trečiadienį svečiuose 29:32 pralaimėjo Estijos rinktinei.
Bilietus į rungtynes galite įsigyti čia.
Antrąjį atrankos turnyro etapą įveikusios rinktinės pateks į lemiamą pasaulio čempionato atrankos etapą. Jame Lietuvos rankininkų lauktų Vengrijos rinktinės iššūkis.