Vilniaus derbį laimėjusios „Eglės“ rankininkės tapo vienvaldėmis LMRL lyderėmis

Publikuota - 2024-02-11 Autorius - Viktoras Kesminas

Intriguojantis sostinės derbis, pasikeitusios lyderės ir revanšai už pralaimėjimus prieš savaitę vykusiame Lietuvos taurės turnyro pusfinalyje – taip klostėsi Lietuvos moterų rankinio lygos 8 turas. Vilniuje susitiko lygoje pirmaujančios komandos – „Sostinės tauras“ ir „Eglė“. Rungtynių pradžioje vyko atkakli kova, tačiau pirmo kėlinio pabaigoje „Eglės“ rankininkės susikrovė penkių įvarčių persvarą 17:12. Varžovėms priartėti „Eglė“ neleido ir po pertraukos ir šventė įtikinamą pergalę 29:25. Vilniaus derbį laimėjusi „Eglė“ atsirevanšavo „Sostinės taurui“ už prieš savaitę patirtą apmaudų pralaimėjimą Lietuvos rankinio federacijos taurės turnyro pusfinalyje.

 Nugalėtojoms Greta Sadauskaitė pelnė 7 įvarčius, Deimantė Burbaitė – 6, Greta Makovskytė ir Rita Rakauskienė – 4. „Sostinės tauro“ ekipai Singrida Kulikovaitė pelnė 7 įvarčius, Gabija Pilikauskaitė ir Dominyka Andronik – 5, Ana Andronik – 4.
„Vilniaus derbis visada sulaukia daug susidomėjimo. Šįkart dar daugiau intrigos įnešė tai, kad norėjome atsirevanšuoti už taurės turnyro pusfinalyje patirtą pralaimėjimą vienu įvarčiu. Be to vyko kova dėl pirmos vietos Lietuvos čempionate, – sakė „Eglės“ treneris Karolis Kaladinskas. – Džiaugiamės, kad mums pavyko pasiekti pergalę. Po pralaimėjimo praėjusį savaitgalį, padarėme labai aiškias išvadas, kur mes klydome. Merginos aikštėje parodė charakterį. Labai padėjo ir vartininkės, kurios atrėmė kone pusę varžovių metimų. Sieksime tobulėti toliau ir stengsimės išlaikyti lyderių poziciją.“
Vienintele šį sezoną pralaimėjimų dar nepatyrusia komanda išliekanti „Eglė“ tapo vienvalde čempionato lydere. Per 8 rungtynes „Eglė“ iškovojo 14 taškų. Pirmą pralaimėjimą patyręs „Sostinės tauras“ su 13 taškų nukrito į 2 vietą.
„Sostinės taurą“ pasivijo taip pat 13 taškų surinkusi Kauno r. „Cascada-HC Garliava“. Čempionės titulą ginanti Garliavos komanda svečiuose 30:17 (12:9) nugalėjo Kauno „Žalgirį“. Prieš savaitę LRF taurę laimėjusio „Žalgirio“ gretas išretino traumos ir žalgirietės čempionėms priešinosi tik pirmą kėlinį. Po pertraukos dominavusi „Cascada-HC Garliava“ pasiekė įtikinamą revanšą už netikėtą pralaimėjimą „Žalgiriui“ taurės turnyro pusfinalyje.
Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 8 įvarčius pelniusi Karolina Sparnauskaitė, po 6 įvarčius prie pergalės pridėjo Martyna Ustilaitė ir Mantė Voskresenskaja. „Žalgirio“ komandai Samanta Dunkulytė pelnė 5 įvarčius, po 3 įvarčius įmetė Agnė Gudlinkytė ir Karolina Čekuolytė.
4 vietą su 4 taškais užimantį „Žalgirį“ pasivijo Klaipėdos „Viesulo SC-Dragūnas“. Uostamiesčio komanda išvykoje 38:27 (22:14) nugalėjo lygos autsaiderę, taškų dar neturinčią Panevėžio „Kova-PSC/RSSG“ ekipą.
Nugalėtojoms Samanta Klovaitė pelnė 9 įvarčius, Inesa Grišmanauskaitė – 6, Vanesa Grišmanauskaitė ir Elizabeta Klapčiukaitė – 5. Panevėžio ekipos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo net 12 įvarčių pelniusi ir rezultatyviausia turo rankininke tapusi Laura Salamanavičė.
LMRL 9 turas vyks vasario 17 dieną. Daugiausia intrigos laukiama Garliavoje, kur susitiks 2-3 vietas besidalijančios „Cascada-HC Garliava“ ir „Sostinės tauras“. Klaipėdoje rungtyniaus 4-5 vietas besidalijantys „Viesulo SC-Dragūnas“ ir „Žalgiris“. Lyderė „Eglė“ namuose priims autsaiderę Panevėžio komandą.